Perspective: بصری‌سازی جریان داده‌ها با WebAssembly

Perspective: بصری‌سازی جریان داده‌ها با WebAssembly

Perspective یک موتور بصری‌سازی داده‌ها است که دیتای ورودی را با جاوااسکریپت و به‌ صورت پویا مدل می‌کند؛ Perspective قابلیت‌های به خصوصی دارد که از جملهٔ این قابلیت‌ها می‌توان بلادرنگ‌سازی آنالیز و امکان پیکربندی آن توسط خود کاربر در یک مرورگر ساده را عنوان کرد.

به طور کلی از جمله ویژگی‌های ابزار اپن‌سورس Perspective می‌توان موارد زیر را نام برد:
- یک موتور بصری‌سازی داده‌ها به‌ صورت پویا که عمدتاً در ++C نوشته‌ شده و مموری بسیار کمی را درگیر می‌کند در هر دو زبان برنامه‌نویسی WebAssembly و asm.js از طریق کامپایلر Emscripten کامپایل شده است (برای آشنایی بیشتر با asm.js می‌توانید به مقالهٔ تغییر آیندهٔ بازی‌های کامپیوتری با فناوری Asm.js و تبدیل مرورگرها به یک پلتفرم بازی مراجعه نمایید؛ همچنین جهت درک قابلیت‌های WebAssembly نیز می‌توانید به مقالهٔ جستاری در زبان Assembly و آشنایی بیشتر با مفهوم WebAssembly مراجعه نمایید).

- رابطی کاربری با قابلیت اجرای مستقل و با فریمورک انحصاری برای موتور پیکربندی سمت کاربر و بصری‌سازی آن‌ها بر اساس Web Components دارا است و یک WebWorker برای افزایش توان پاسخگویی درخواست‌های ارسالی از سمت UI دارد و می‌تواند به تعداد دفعات زیاد این UI را آپدیت کند.

- مجموعه‌ای از پلاگین‌های سادهٔ بصری‌سازی برای برخی از لایبرری‌های معمول جاوااسکریپت مانند HighCharts و Hypergrid دارا است.

- زمان اجرای مناسب در مرورگر و Node.js دارد.

کاربر میهمان

دوست گرامی شما به عنوان کاربر میهمان در سایت سکان آکادمی حضور دارید لطفاً برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب خود شوید

پیشنهادات بیشتر سکان بلاگ برای شما