Open Source Friday: گیت‌هاب جمعه‌ها را روز اپن‌سورس نام‌گذاری کرد!

Open Source Friday: گیت‌هاب جمعه‌ها را روز اپن‌سورس نام‌گذاری کرد!

گیت‌هاب برای تشویق افراد و سازمان‌ها به مشارکت در پروژه‌های اپن‌سورس، سازوکاری اندیشیده‌ است که در روزهای جمعهٔ هر هفته دولوپرهای علاقمند می‌توانند به مشارکت در پروژه‌های اپن‌سورس بپردازند.

در دنیای کنونی، نرم‌افزارهای اپن‌سورس در هر گوشه و کناری مورد استفاده قرار می‌گیرند و مهم نیست چه تکنولوژی یا شرکتی مد نظر باشد، خواه لینوکس باشد یا محصولات اپن‌سورس دیگر، بلکه شرکت‌های مطرح تکنولوژی یا دولوپرهای مستقل با استفاده از دانش کدنویسی خود اقدام به خلق محصولات جدید می‌کنند و یا زیرساخت‌های فعلی را ارتقاء می‌دهند.

جمعه‌های اپن‌سورسی چیست؟
اگر دولوپر تازه‌کاری نباشید، احتمالاً با نحوهٔ مشارکت در پروژه‌های اپن‌سورس و استفاده از گیت‌هاب آشنایی دارید اما این کمپانی برای ساده‌تر کردن مشارکت کارمندان شرکت‌ها در پروژه‌های اپن‌سورس، طرح‌هایی مانند جمعه‌های اپن‌سورسی را پیاده نموده است.

Open Source Friday راهی برای کمک به شما برای مشارکت با جامعهٔ اپن‌سورس است به گونه‌ای که گیت‌هاب کارکنان خودش را تشویق می‌کند تا در روزهای جمعه در پروژه‌های اپن‌سورس مشارکت نمایند. در واقع، می‌توانید خودتان یا به همراه دوستان، همکاران‌ یا شرکت‌تان دست به کار شده و اقدام به مشارکت در ابزارهایی کنید که از آن‌ها استفاده می‌نمایید و دنیای توسعهٔ نرم‌افزار را به جای بهتری برای دیگر دولوپرها تبدیل نمایید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon