NLinux: توزیعی لینوکس برای گیمرها

NLinux: توزیعی لینوکس برای گیمرها

بر اساس آنچه از جامعهٔ اپن‌سورس و لینوکس به گوش می‌رسد، شرکت بزرگ NVIDIA در تلاش برای ساخت توزیعی اختصاصی از لینوکس که برای برای گیم بهینه شده، تمرکز کرده است. نام این توزیع NLinux است و اگرچه توسعه ی این ورژن از سیستم عامل لینوکس از دید برخی کارشناسان شایعه یی بیش نیست، اما ضرر ندارد تا به برخی ویژگی های احتمالی این توزیع نیم نگاهی داشته باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر، با سکان آکادمی همراه باشید.

تصویری هم که در بالا مشاهده می کنید، اسکرین شاتی از فرایند نصب این سیستم عامل است. درست یا غلط، این خبر توجه بسیاری از گیمرها را به خود جلب کرده است. اما اگر منطقی به این قضیه نگاه کنیم، بعید به نظر می رسد که مدیران شرکت NVIDIA در چنین بازاری با تنوع توزیع های مختلف لینوکس دست به چنین کاری بزنند.

در حال حاضر، GPU های این شرکت از برتری قابل توجهی نسبت به کارت گرافیک های رادئون AMD برخوردارند لذا برای کسب سهم بازار بیشتر، به نظر می رسد که نیازی به یک سیستم عامل لینوکس نداشته باشند. جدای از این، رقابت با توزیع هایی همچون Ubuntu, Mint, Steam و ... نیز کار همچون آسانی نخواهد بود!

شاید یکی از مزیت های قابل توجه توسعه ی NLinux این باشد که این توزیع به بازی سازان کمک کند تا بتوانند بازی هایشان را برای لینوکس هم به بازار عرضه کنند. اگر فرض را هم بر این بگذاریم که این شرکت چنین توزیعی را به بازار عرضه کند، بایستی ببینیم که آیا این توزیع اختصاصا توان رقابت با توزیع Steam شرکت Valve را دارا است یا خیر؟ آیا به نظر شما در آینده یی نه چندان دور شاهد این توزیع خواهیم بود یا خیر؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon