NET Core. مایکروسافت به سمت ورود به Raspberry Pi 3 گام بر می‌دارد

NET Core. مایکروسافت به سمت ورود به Raspberry Pi 3 گام بر می‌دارد

NET 2.0 Core. در اواسط سال جاری به بازار عرضه خواهد شد و این در حالی است که NET Core. مایکروسافت دارد جای خودش را در بردهای برنامه‌پذیر Raspberry Pi باز می­‌کند؛ نیاز به توضیح نیست که پلت­فرم دات‌نت می­‌تواند برای توسعهٔ موبایل­، نرم‌افزارهای دسکتاپ و خدمات و کاربردهای مربوط به سرور مورد استفاده قرار گیرد. برد Raspberry Pi 3 هم می­‌تواند به عنوان یک کامپیوتری که CPU کندتر و حداقل میزان RAM، فضای ذخیره‌‌سازی و رزولوشن صفحه را دارد به‌کار گرفته‌ ­شود و یا برای توسعهٔ گجت‌­های هوشمند، روبات­‌ها یا دیوایس­‌های IoT مورد استفاده قرار گیرد.

اخیرا مایکروسافت برای کدنویسی بردهای برنامه‌پذیر رسپبری پای توسط NET Core. چراغ سبز نشان داده و این در حالی است که سامسونگ نیز در حال اتخاد دات نت برای پلتفرم‌های سیستم‌عامل اختصاصی خود تحت عنوان Tizen می‌باشد (Tizen یک سیستم‌عامل مبتنی بر لینوکس توسعه داده‌ شده توسط سامسونگ می‌باشد که در اسمارت واچ‌ها یا دیوایس‌های دیگر استفاده‌ می‌شود.)

ورژن NET Core. فعلی موجود برای Raspberry Pi نسبتا ابتدایی است و بیشتر شبیه یک قدم اولیه برای ورژن نهایی NET 2.0 Core. می‌باشد. Raspberry Pi دارای پردازندهٔ ARM است و ورژنی از NET Core. مناسب این ساختار، در حال ساخته‌ شدن است. در همین راستا، سخنگوی مایکروسافت در ایمیلی گفته است:

ما وجود یک ورژن ARM32 از NET Core. در گیت‌هاب را تایید می‌کنیم؛ سامسونگ، مایکروسافت و دیگر شرکت‌ها در حال کار بر روی NET Core. برای اجرا و پیاده‌سازی آن هستند. ما آن را دسترس مشتریان قرار خواهیم‌ داد و آن‌ها می‌توانند از آن در Raspberry Pi‌ها، IoT و غیره استفاده‌ کنند. NET Core. ساخته شده در گیت‌هاب با Ubuntu 16.04 و هستهٔ اینترنت اشیای ویندوز 10 که هر دو هم توسط Raspberry Pi ساپورت شده‌اند سازگارخواهد بود. پشتیبانی NET Core. از طریق گیت هاب خواهد بود و از طریق کانال‌های پشتیبانی رسمی مایکروسافت ساپورت نخواهد شد! این توسعه، بخشی از موج NET 2.0 Core. می‌باشد که در سال ۲۰۱۷ به بازار خواهد آمد. در حال حاضر مایکروسافت، ARM32 را فقط در سیستم عامل Tizen ساپورت می‌کند. سامسونگ پلتفرم Tizen را هم بر روی NET Core X86. و هم بر روی NET Core ARM32. اجرا خواهد کرد و این در حالی است که سامسونگ و ردهت قرار است ورژن‌های پشتیبانی شدهٔ مخصوص خودشان از NET Core. را بسازند.

برنامه های Tizen نشان می‌دهند که ساپورت ARM32 برای NET Core. حوالی آبان ماه سال جاری به بازار خواهد آمد. مشتریانی که به دنبال ساپورت NET Core. برر روی پلتفرم Tizen هستند باید از طریق سامسونگ اقدام کنند و به همین ترتیب مشتریان RedHat نیز می‌توانند تقاضای ساپورت NET Core. بر روی پلتفرم‌های‌شان را از طریق سامسونگ دنبال کنند. 

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon