Nadia: چت‌باتی انسان‌نما که به طور باورنکردنی می‌تواند احساسات شما را درک کند!

Nadia: چت‌باتی انسان‌نما که به طور باورنکردنی می‌تواند احساسات شما را درک کند!

آیا تا به حال تصور کردید که با خیره شدن در چشم‌های یک چت‌بات، وی بتواند ناامیدی شما را بیان کند؟ تصور همچنین چیزی بسیار عجیب است اما خوشبختانه یا متأسفانه، یک استارتاپ نیوزیلندی این رؤیا را به واقعیت تبدیل کرده است! این شرکت نوپا با نام عجیب‌و‌غریبی تحت عنوان Soul Machines، یک چت‌بات مجازی طراحی کرده‌ است که نه‌ تنها می‌تواند احساسات انسان را توصیف کند، بلکه قادر است حالات چهرهٔ انسان را هم بخواند. 

این چت‌بات که Nadia نام دارد، کاربران را از طریق وب‌کم می‌بیند و درک بهتری از احساسات کاربران به دست می‌آورد؛ شرکت Soul Machines این روبات را دیوایسی برخوردار از «هوش هیجانی» توصیف می‌کند و این در حالی است که هوش هیجانی به ربات‌هایی مانند نادیا اجازه می‌دهد تا با مردم در سطح عاطفی دقیق‌تری ارتباط برقرار کنند.

#هوش هیجانی هم مانند #هوش مصنوعی می‌تواند از طریق تجربه کردن چیزهای مختلف، پخته‌تر شود؛ به عبارت دیگر، هر چقدر نادیا بیشتر با افراد واقعی ارتباط برقرار کند، بهتر می‌تواند احساسات انسان‌ها را بخواند (اگر کاربر تُن صدا یا حالت چهرهٔ خود را تغییر دهد، نادیا متوجه این تغییر می‌شود و پاسخ خود را تنظیم می‌کند تا با حالت عاطفی مخاطب بهتر هماهنگ شود.)

نادیا با صدای شگفت‌انگیز Cate Blanchett، برای دولت استرالیا ساخته شده است و این دولت به کمک نادیا می‌تواند خدمات بهتری به افراد معلول ارائه دهد. نادیا همچنین به کاربران کمک می‌کند تا به برنامهٔ بیمهٔ معلولیت ملی دسترسی پیدا کنند و اطلاعاتی که می‌خواهند را به دست آورند (افراد معلول به دلیل پیچیدگی و کُندی تشریفات اداری برنامهٔ بیمهٔ معلولیت ملی استرالیا، زمان زیادی را صرف کارهای اداری این برنامه می‌کنند و ربات نادیا با هدف اینکه این مشکلات را رفع کند، تولید شده است. در یک کلام، این چت‌بات دسترسی خدمات را در هر مکان و زمانی بیشتر خواهد کرد.)

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon