LogRocket: ابزاری برای ثبت لاگ‌ها و سِشِن‌های کاربران در اپلیکیشن‌های جاوااسکریپتی

LogRocket: ابزاری برای ثبت لاگ‌ها و سِشِن‌های کاربران در اپلیکیشن‌های جاوااسکریپتی

LogRocket ابزاری است که به کمک آن دولوپرها و وب‌مسترها می‌توانند فعالیت‌های کاربران را در سایت خود رصد و ثبت کنند که در نهایت با استفاده از این لاگ‌ها، ایشان می‌توانند باگ‌ها و مسائلی را شناسایی و رفع کنند که کاربران در زمان کار با وب‌سایت با آن‌ها روبه‌رو بوده‌اند.

آشنایی با برخی از ویژگی‌های LogRocket
یکی از قابلیت‌های بارز LogRocket اصطلاحاً Session Replay نام دارد که با استفاده از آن دولوپرها می‌توانند فعالیت‌های کاربران را در وب‌سایت خود به طور دقیق رصد کنند. به عبارت دیگر، Session Replay ویدیویی از آنچه که کاربر در حین کار با وب‌سایت تجربه کرده است را ثبت می‌کند که با بررسی آن‌ها و برطرف کردن نقص‌های موجود، #تجربهٔ کاربری بهتری برای کاربران رقم خواهد خورد. دیگر قابلیت‌های LogRocket عبارتند از:

- لایبرری جاوااسکریپتی Redux برای مدیریت داده‌های کاربران در اپلیکیشن مورد استفاده قرار می‌گیرد و به کمک آن می‌توان در هر زمانی بر فعالیت‌های کاربران در سایت نظارت کرد.
- امکان مشاهدۀ ریکوئست‌ها و ریسپانس‌های ارسال شده در شبکه
- امکان بازبینی لاگ‌های مربوط به کنسول و ارورهای موجود در کد جاوااسکریپت
- امکان تسریع روند شناسایی و رفع ارورها
- امکان مشاهدهٔ همۀ تجربیاتی که کاربر در استفاده از اپلیکیشن داشته بدون حتی دریافت اسکرین‌شات یا لاگ از سمت کاربر
- امکان اطلاع از سردرگمی‌های کاربران در حین کار با اپلیکیشن که این قابلیت نیز منجر به بهبود تجربۀ کاربری می‌شود

LogRocket همچنین این امکان را در اختیار کاربران می‌گذارد تا متناسب با اِستَک نرم‌افزاری خود، اقدام به استفاده از این ابزار نمایند (منظور از Stack تکنولوژی‌هایی است که دولوپر برای توسعۀ اپلیکیشن خود انتخاب می‌کند؛ مانند انتخاب یک فریمورک خاص.) در واقع، این ابزار بدون در نظر گرفتن زبان یا فریمورک خاصی کار می‌کند چرا که سازندگان آن یکسری SDK برای تکنولوژی‌های خاصی مانند Angular ،React ،Vue.js ،Ember و Redux ارائه کرده‌اند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon