Live CV: ابزاری رایگان و اپن‌سورس برای کدنویسی بصری کامپیوتری

Live CV: ابزاری رایگان و اپن‌سورس برای کدنویسی بصری کامپیوتری

Live CV یک محیط بصری کامپیوتری است که هم‌زمان با کدنویسی، خروجی کار را در معرض دید دولوپر قرار می‌دهد. این ابزار می‌تواند برای تعامل، ارتباط و تطبیق الگوریتم‌ها به منظور ایجاد راه‌حل‌های سریع در حوزهٔ پردازش تصویر مورد استفاده قرار گیرد.

لایو سی‌وی ابزاری را برای کمک به یادگیری و درک الگوریتم‌های بصری کامپیوتر فراهم کرده و قابلیت‌هایی را برای ترکیب الگوریتم‌ها و به تدریج دستیابی به نتایج مورد انتظار ارائه می‌دهد. این ابزار اجزای تعاملی مورد استفاده برای تنظیم پارامترها در جهت بهبود فرایند توسعهٔ نرم‌افزار را در اختیار دولوپرها قرار می‌دهد. توسعه‌دهندهٔ لایو سی‌وی در وب‌سایت رسمی این ابزار، نحوهٔ توسعهٔ آن را این‌چنین بیان کرده است:

از آنجا که لایو سی‌وی اپن‌سورس و رایگانه، زمان صرف‌ شده برای توسعهٔ آن بسته به زمان صرف شده توسط من و تعداد افرادی که به این پروژه علاقه‌مند هستن می‌تونه متفاوت باشه. با دونستن اینکه افراد بیشتری علاقه‌مند هستن، از اختصاص دادن زمان بیشتر برای توسعه آن خوشحال‌ترم.

لایو سی‌وی از اسکریپت‌های قابل اجرای کراس پلتفرم پشتیبانی می‌کند (Cross Platform به معنی قابل استفاده در انواع مختلف سیستم از جمله ویندوز، لینوکس و ... و یا با پکیج‌های نرم‌افزاری متفاوت است). این ابزار لایبرری‌هایی برای ارتباط (لینک شدن) و توسعهٔ الگوریتم‌های سی‌پلاس‌پلاس موجود نیز ارائه می‌دهد. Live CV یک پروژهٔ اپن‌سورس است که به عنوان پلتفرمی برای لایبرری Open CV ساخته شده است (لایبرری Open CV یک لایبرری است که در حوزهٔ پردازش تصویر به صورت Real Time یعنی بدون فوت وقت کاربرد دارد). 

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon