Lindt: سیستم‌عامل تحت شبکهٔ سیسکو

Lindt: سیستم‌عامل تحت شبکهٔ سیسکو

Cisco اقدام به توسعهٔ سیستم‌عاملی برای تجهیزات شبکه‌اش تحت عنوان Lindt کرده است. در واقع، این شرکت در تلاش است تا نرم‌افزارهای ضروری را از سخت‌افزار جدا کند تا مصرف‌کنندگان تجهیزات شبکهٔ این شرکت بتوانند از آخرین امکانات نرم‌افزاری تولید شده توسط این شرکت بر روی سوییچ‌های ارزان‌قیمت و یا قدیمی استفاده نمایند (این کار ممکن است به مصرف‌کنندگان این امکان را بدهد تا این سیستم‌عامل را بر روی تجهیزاتی به غیر از دیوایس‌های ساخت سیکسو نیز نصب نمایند.)

به هر حال اگر نگاهی به عملکرد این شرکت در چند سال گذشته بیاندازیم، جایگاه این شرکت نسبت به گذشته رو به تنزل گذاشته است! شاید این سؤال را بپرسید که چگونه ممکن است شرکتی که سابقهٔ درخشانی در زمینهٔ تولید تجهیزات سخت‌افزاری دارد و به‌ عنوان «غول تجهیزات سخت‌افزاری شبکه» شناخته می‌شود، اینچنین با سهم بازار خود را از دست دهد؟

شاید یکی از دلایل چنین مسئله‌ای این باشد که رقیبان زیادی برای این شرکت پا به عرصه گذاشته‌اند که امکانات رقابتی بیشتر و در عین حال با قیمت کمتری را عرضه می‌کنند. در همین راستا و برای مقابله با این چالش‌ها، شرکت سیسکو در حال جداسازی بخش از نرم‌افزار از سخت‌افزار است. در حقیقت،‌ شرکت سیسکو برای انجام این کار، در حال توسعه و بازاریابی سیستم‌عامل منحصربه‌فرد خود است که بر اساس گزارش‌های منتشر شده، این Lindt OS به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا سناریوهای پیچیده که در حال حاضر در حوزهٔ شبکه وجود دارند را بر روی تجهیزات قدیمی و رده پایین این شرکت -و یا ساخت دیگر شرکت‌ها- نیز اجرا نمایند.

به طور خلاصه، سیسکو در حال گام برداشتن در یک افق جدید (یعنی صنعت نرم‌افزار) است و بایستی بنشینیم و ببینیم که آیا این سیاست‌گذاری مدیران سیسکو راه‌ نجاتی برایشان محسوب خواهد شد یا خیر.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon