Leonardo Blockchain: پلتفرم بلاک­چین مبتنی بر کلود کمپانی SAP

Leonardo Blockchain: پلتفرم بلاک­چین مبتنی بر کلود کمپانی SAP

امروزه سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ بر روی تکنولوژی بلاکچین به یکی از تیترهای ثابت اخبار فناوری تبدیل شده است که کمپانی معروف نرم‌افزاری آلمانی SAP هم برای عقب نماندن از این غافله، دست به توسعهٔ پلتفرمی مبتنی بر کلود برای بلاکچین زد.

Leonardo Blockchain نام پلتفرم اختصاصی بلاکچین شرکت چندملیتی SAP است که هدف از طراحی آن، فراهم نمودن امکان مشارکت کاربران برای ساخت اپلیکیشن‌ها و شبکه‌هایی است که از تکنولوژی بلاکچین استفاده می‌کنند. بر اساس گفته‌های مدیران کمپانی سَپ، این سرویس از Hyperledger Fabric و Multichain پشتیبانی کرده و بر پایهٔ سیستم مدیریت دادهٔ SAP HANA طراحی شده است. به گفتهٔ Gil Perez که از مدیران ارشد SAP می‌باشد:

این شرکت همواره تلاش می‌کنه تا محصولاتش رو با انعطاف‌پذیری کافی ارائه بده اما از اونجایی که بازار بلاکچین دائما در حال تغییره، کمپانی سَپ نمی‌تونه تعهدی در قبال هیچ‌یک از فناوری‌های مرتبط با لِجِرهای توزیع‌شده ارائه کنه.

لازم به یادآوری است که SAP در سال 2017 با هدف همگام‌سازی تکنولوژی بلاکچین با سایر زمینه‌ها همچون #اینترنت اشیاء، تولید، زنجیره‌های تأمین و غیره، چندین و چند حوزهٔ جدید از صنایع ترابری، دارویی، خرده‌فروشی، خدمات عمومی و مخابراتی را به برنامه‌های مبتنی بر بلاکچین خود اضافه نمود.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon