Jigsaw: تکنولوژی چگونه می‌تواند امنیت ما را در دنیای واقعی بیشتر کند؟

Jigsaw: تکنولوژی چگونه می‌تواند امنیت ما را در دنیای واقعی بیشتر کند؟

Jigsaw از مهندسین، دانشمندان، محققان، طراحان و کارشناسان گوگل تشکیل شده که اعضای این تیم در صدد هستند تا دنیا را از زاویهٔ دید تکنولوژی نگاه کرده و چالش‌هایی که انسان‌ها با آن‌ها مواجه هستند را به حداقل برسانند. نیاز به توضیح نیست که دنیای کنونی با چالش‌های بیشماری روبه‌رو است که برای مواجهه با آن‌ها متخصصین گوگل دست به دست یکدیگر داده تا دنیا را به مکان بهتری برای زندگی سایرین مبدل سازند و این همان رسالتی است که اعضای تیم Jigsaw برای خود در نظر گرفته‌اند.

پیشرفت تکنولوژی باعث گردیده تا راه‌کارهای خنثی کردن محدودیت‌های اینترنتی از یکسو و همچنین محافظت از افراد در برابر تهدیدات سایبری در فضای آنلاین از سوی دیگر تا حدودی کم‌رنگ و کم‌اثر شود. آمار و ارقام حاکی از آنند که ۶۰٪ کاربرانی که به‌ صورت روزانه از اینترنت استفاده می‌کنند در کشورهایی هستند که به‌ صورت کامل و آزاد دسترسی به اینترنت ندارند و این در حالی است که هر روز می‌تواند دربرگیرندهٔ اخبار جدیدی باشد که ممکن است منجر به آگاهی‌رسانی بیشتر افراد گردد اما در کمال ناباوری می‌بینیم که افراد در برخی نقاط دنیا در سکوت خبری باقی ‌می‌مانند و برخی فعالان نیز درباره مسائل مختلف و حیاتی مجبور به سکوت می‌شوند. 

حملات سایبری همچون دیداس منجر به داون شدن سایت‌های خبری شده که در نهایت منجر به عدم دسترسی مردم یک نقطه از جهان به اطلاعات واقعی دنیای پیرامون‌شان خواهد شد و اینجا است که اهمیت امنیت در فضای مجازی دوچندان می‌گردد.

همهٔ این مسائل باعث گردیده تا غول فناوری دنیا (گوگل) تیمی از متخصصین تحت عنوان Jigsaw را جمع‌ کند تا با هم‌فکری یکدیگر بتوانند دنیا را به مکان آزادتر و امن‌تری برای زندگی مبدل سازند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon