Jarves: سیستم مدیریت محتوایی اپن‌سورس بر پایهٔ فریمورک سیمفونی

Jarves: سیستم مدیریت محتوایی اپن‌سورس بر پایهٔ فریمورک سیمفونی

Jarves یک CMS یکپارچه است که امکان توسعهٔ سریع وب اپلیکیشن را در اختیار دولوپرهای وب قرار می‌دهد و این در حالی است که بر پایهٔ فریمورک سیمفونی و با معماری RESTful API با پشتیبانی از زبان PHP نسخهٔ ۵.۶ بالا طراحی شده است. 

امروزه ساخت وب‌سایت به معنی به‌کارگیری از RESTful API، استفاده از ORM و داشتن UI مدرن است و سیستم مدیریت محتوای Jarves تمام این فیچرها و خیلی از موارد دیگر را در اختیار شما قرار می‌دهد به طوری که همه چیز از طریق RESTful API در دسترس است. همچنین می‌توانید هر ORM‌ دلخواهی را که می‌خواهید استفاده کرده اما در عین حال Propel ORM به خاطر سرعت بالایی که دارا است، از پیش نصب شده است.

رابط کاربری ادمین این سیستم مدیریت محتوا همیشه دارای الگویی ثابت است که شامل فهرست ویوها، امکان ویرایش و اضافه کردن ویوها و همچنین حذف برخی داده‌ها می‌شود. همچنین Jarves کلاس‌هایی از پیش تعریف شده را برای فرانت‌اند، بک‌اند و بخش‌های دیگر وب‌سایت ایجاد می‌کند تا ویوهای مورد نیاز را در کوتاه‌ترین زمان ممکن ایجاد کنید. البته این تنها کاری نیست که Jarves انجام می‌دهد؛ این ابزار همچنین راه‌هایی برای تعریف سریع و سادهٔ آبجکت‌های ORM را در اختیار توسعه‌دهنده قرار می‌دهد. همچنین اگر نمی‌خواهید کلاس‌های PHP یا پیکربندی XML را خودتان بنویسید، Jarves یک ادیتور کاربردی برای کارهایی از این دست پیش‌بینی کرده است که با استفاده از آن خواهید توانست آبجکت‌های ORM، یو‌آر‌ال‌های RESTful API، ویوهای CRUD و بسیاری چیزهای دیگر را ایجاد نمایید.

Jarves به معنی آزادی عمل زیاد در طراحی وب‌سایت است به طوری که مجبور به استفاده از یک تِمپلیت اِنجین یا لایبرری خاصی نیستید بلکه هر چیزی که نیاز داشته باشید را می‌توانید استفاده کنید (مثلاً Twig ،Smarty ،Pure PHP) مضاف بر اینکه اگر هم می‌خواهید هستهٔ اصلی وب‌سایت را شخصی‌سازی کنید، می‌توانید این کار را به کمک فریمورک Symfony به بهترین و راحت‌ترین نحو ممکن انجام دهید به طوری که می‌توان گفت توسعهٔ این ابزار اپن‌سورس به معنی توسعهٔ فریمورک سیمفونی است؛ به عبارت دیگر، لازم نیست یک معماری جدید را یاد بگیرید بلکه می‌توانید تمام قالب‌ها و کنترلرها را با استفاده از سیمفونی بازنویسی کنید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon