Jack Dorsey مدیرعامل موقت توییتر خواهد شد

Jack Dorsey مدیرعامل موقت توییتر خواهد شد

باتوجه به اینکه به مدیریت مدیرعامل فعلی شبکه اجتماعی توییتر آقای دیک کستولو انتقاد های بسیاری شده، هیئت مدیره این شبکه اجتماعی بر آن شده تا آقای جک دورسی -خالق این شبکه اجتماعی و همچنین یکی از موسسین سیستم پرداخت موبایلی Square- را به عنوان مدیرعامل موقت از ابتدای ماه ژولای منصوب کند تا در آینده بتوانند یک مدیرعامل تمام وقت به جای آقای دورسی انتخاب کنند.

Jack Dorsey شبکه اجتماعی توییتر را در سال ۲۰۰۶ با همکاری دو تن از دوستانش به نام های Biz Store و Ev Williams تاسیس کرد. اگرچه پس از تاسیس توییتر نقش آقای دورسی نسبت به بقیه تاحدودی کمتر بوده، اما در رسانه ها زمانی که پای مؤسس این شبکه اجتماعی به میان آید، همه از ایشان به عنوان مؤسس اصلی یاد می کنند.

در سال ۲۰۰۸ آقای دورسی از سمت مدیرعاملی کنار گذاشته شد و آقای ویلیامز جای او را گرفت اما فقط یک سال پس از این اتفاق، جک دورسی در تاسیس شرکتی به نام Square مشارک کرد که موفقیت‌های خوبی هم کسب نمود. به نظر می‌رسد که تاریخ در حال تکرار شدن است. در‌واقع همان‌طور که استیو جابز شرکت اپل را پایه ریزی کرد اما پس از چندی بیرون رانده شد و سهام اپل شروع به افت کردن کرد، آقای دورسی هم یک شبکه اجتماعی محبوب به راه انداخت که بخت با وی یار نبود و از مدیرعاملی کنار گذاشته شد و حال این فرصت به او داده شده است تا همان‌طور که استیو جابز پس از بازگشت به اپل آن را متحول کرد، ایشان نیز کاستی های این شبکه اجتماعی را برطرف نموده و بتواند سهم بازار بیشتری را به خود اختصاص دهد. جالب است بدانیم که سرمایه گذارانی که در توییتر سرمایه‌گذاری کرده‌اند از این تغییر مدیریت نسبتاً خوشحال هستند. در ضمن صرفاً چند ساعت پس از انتشار خبر بازگشت جک به سمت مدیرعاملی، ارزش سهام این شبکه اجتماعی چیزی در حدود ۸ درصد افزایش یافت.

جک دورسی هم در این رابطه اظهار داشته که "آینده درخشانی را به خاطر اقدامات مدیرعامل فعلی -دیک کستولو- برای این شبکه اجتماعی متصور هستیم. دیک توانسته تاکنون تیمی از بهترین ها را در این شبکه اجتماعی جمع کند و بستری را برای ما فراهم کرده تا در آینده بتوانیم به رشد و توسعه توییتر در سطح جهانی بپردازیم."

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon