Incubator: ریپازیتوری پروژه‌های اپن‌سورس فیسبوک در گیت‌هاب

Incubator: ریپازیتوری پروژه‌های اپن‌سورس فیسبوک در گیت‌هاب

Incubator روشی خلاقانه از طرف فیسبوک است که ارتباط تنگاتنگی با پروژه‌های اپن‌سورس این شرکت دارد. در حقیقت، کمپانی فیسبوک قصد دارد تا پروژه‌های داخلی اپن‌سورس خود را از طریق این کانال عرضه کند و نحوهٔ واکنش به آن در جامعهٔ اپن‌سورس را مورد ارزیابی قرار دهد.

گیت‌هاب مشهورترین و محبوب‌ترین سرویس هاستینگ مبتنی بر سیستم ورژن کنترل گیت است. گیت‌هاب به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا سورس‌کدهای خود را هاست کرده و در پروژه‌های اپن‌سورس همکاری کنند. در عین حال، پروژه‌های جدید و بدون ساختار یک شرکت بزرگ به راحتی ممکن است توسط توسعه‌دهندگان جدید نادیده گرفته شود! برای حل این مشکل، فیسبوک تصمیم گرفت تا از طریق ریپازیتوری Incubator Hub در GitHub تاحدودی کدهای اپن‌سورس خود را سازماندهی کند. به عبارت دیگر، فیسبوک قصد دارد تا از Incubator به عنوان یک مرحلهٔ آزمایشی استفاده کند تا مطمئن شود پروژه‌هایش بازخورد خوبی خواهند داشت.

فیسبوک قصد دارد تا این سَبک کار، پروژه‌های اپن‌سورس بیشتری را عرضه کند و واکنش توسعه‌دهندگان به آن‌ها را تحت نظر بگیرد (لازم به ذکر است که این پروژه‌ها همان‌هایی هستند که توسط خود فیسبوک و به صورت داخلی برای بهبود خدمات و سرویس‌هایش به کار گرفته می‌شوند).

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon