IBM برای مقابله با هکر‌ها قصد دارد همه‌ چیز را رمزگذاری کند

IBM برای مقابله با هکر‌ها قصد دارد همه‌ چیز را رمزگذاری کند

به‌ طور کلی می‌توان گفت که دو نوع کمپانی در دنیای فناوری وجود دارد: آن‌هایی که تاکنون هک شده‌اند و آن‌هایی که هنوز نمی‌دانند هک شدن چه تبعاتی دارا است که در همین راستا کمپانی IBM در تلاش است تا شرکت‌ها از هر نوعی را از شر هکرها خلاص سازد که این تصمیم با رمزگذاری داده‌ها عملی خواهد شد.

IBM اعلام کرده که در تکنولوژی‌های امنیتی به موفقیتی دست یافته‌ است که با استفاده از آن هر بیزینسی می‌تواند اطلاعات مشتریان خود را در مقیاس گسترده رمزگذاری کنند. Ross Mauri، مدیر تجارت الکترونیک این شرکت، بیان کرده که نسل گذشتهٔ سیستم‌های کامپیوتری رمزگذاری عملکرد قابل‌قبولی داشتند اما کماکان جای کار دارند.

طبق آمار به‌ دست آمده، سرقت اطلاعات در ایالات متحده آمریکا روزبه‌روز افزایش می‌یابد و این امر موجب لو رفتن اطلاعات شخصی میلیون‌‌ها نفر در هر سال می‌شود که به گفتهٔ IBM، رمز‌گذاری جهانی داده‌ها پاسخی به اقدامات گستردهٔ هکر‌ها است. به عبارتی، کلید حل این مشکلات به‌روز‌رسانی قطعات کامپیوتر‌ها به سرورهای قدرتمند می‌باشد که اطلاعات شخصی میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان را نگهداری و پردازش می‌کنند.

جالب است بدانید که ۶/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ترانزیستور در کامپیوتر اصلی این شرکت برای این کار اختصاص داده شده است که چنین زیرساختی IBM را قادر به انجام محاسبات مختلف و پیچیده‌ای می‌کند و این در حالی است که به گفتهٔ این شرکت، برای رمزگذاری نیاز به افزایش چهار برابری استاندارد‌های امروزی داریم.

رمزگذاری، علم تبدیل اطلاعات خوانا توسط انسان به کدهای ناخوانا است که هم‌اکنون توسط سرویس‌دهندگان خدمات ایمیل و ذخیره‌سازی مجازی و دیگر سرویس‌دهندگان اینترنتی استفاده می‌شود. به دلیل قدرت محاسباتی مورد نیاز برای سرعت بخشیدن به عملیات رمزنگاری و رمزگشایی اطلاعات و انتقال آن‌ها، بسیاری از شرکت‌ها گاهی اوقات از سیستم رمزنگاری استفاده می‌کنند که بر اساس گزارش منتشر شده توسط Sophos، چیزی در حدود سه شرکت از هر چهار شرکت فعال در زمینهٔ فناوری، اطلاعات مشتریان را رمزگذاری می‌کند و این در حالی است که داده‌های مرتبط با خودِ شرکت‌ها مثل اطلاعات پرسنل و غیره را هرگز رمزگذاری نمی‌کنند!

حال برای آنکه IBM بتواند اهداف خود را به پیش برد، اعلام کرده‌ است که تکنولوژی‌های رمزنگاری فعلی که غالباً ضعیف هم هستند، پاسخگوی نیاز‌های کسب‌وکارها نبوده و یک جامعهٔ مدرن نیاز به یک سیستم رمزگذاری پیشرفته و جامع دارد که همین مسئله برای شرکت IBM یک فرصت بزرگ تجاری محسوب می‌شود چرا که کسب‌وکارهای مختلف سالیانه بیش‌ از ۱ تریلیون دلار صرف سیستم‌های امنیتی خود بر اساس استاندارد‌های دولتی می‌کنند. 

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon