Humu: استارتاپ مدیر اسبق HR گوگل به منظور بهبود رضایت شغلی افراد با استفاده از ML

Humu: استارتاپ مدیر اسبق HR گوگل به منظور بهبود رضایت شغلی افراد با استفاده از ML

Humu استارتاپی است که مدیر پیشین بخش HR (منابع‌ انسانی) گوگل در ماه می 2017 تأسیس کرده تا در زمینهٔ رضایت شغلی و تعادل زندگی شخصی و کاری کارمندان تحولی نو ایجاد کند. Laszlo Bock، که در نیمهٔ سال 2016 سمت خود را به‌ عنوان قائم‌مقام ارشد نیروهای عملیاتی در گوگل ترک کرد، با کمک Wayne Crosby، مهندس اجرایی پیشین گوگل، این استارتاپ را به راه انداخته است (Wayne Crosby پس از آنکه شرکت خود را با نام Zenter در سال 2007  به شرکت گوگل واگذار کرد، به این غول فناوری دنیا پیوست و پس از آن بود که سرویس Google Docs مجهز به فیچری شبیه پاورپوینت شد که محصولی از Zenter بود.)

هدف از راه‌اندازی استارتاپ Humu
Laszlo Bock هدف از تأسیس این استارتاپ را انجام کارها به‌ شکلی بهتر با استفادهٔ بهینه از تکنولوژی و #یادگیری ماشینی اعلام کرده است. لوگوی این استارتاپ هم تصویر یک ماهی عجیب‌و‌غریب با نامی عجیب‌و‌غریب‌تر است که در آب‌های هاوایی زندگی می‌کند و به ماهی پیکاسو نیز معروف است. نام این استارتاپ نیز علی‌ظاهر از نام این ماهی تحت عنوان Humuhumunukunukuapua'a گرفته شده است!

همچنین از جمله اولین فعالیت‌های این استارتاپ نیز می‌توان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 اشاره کرد که کمک به استخدام‌ نیرو برای کمپین انتخاباتی Hillary Clinton کرد.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon