Horizon: پلتفرمی اپن‌سورس برای توسعهٔ اپلیکیشن‌های جاوااسکریپتی

Horizon: پلتفرمی اپن‌سورس برای توسعهٔ اپلیکیشن‌های جاوااسکریپتی

Horizon پروژهٔ اپن‌سورسی مخصوص دولوپرهای جاوااسکریپت است که با استفاده از آن می‌توانند یک اپ موبایل یا وب اپلیکیشن طراحی کنند. با استفاده از این پلتفرم توسعهٔ نرم‌افزار خواهید توانست اپ‌های خود را در اختیار کاربران بی‌شماری قرار داده و به صورت بلادرنگ، آن‌ها را آپدیت نگاه دارید. Horizon قابلیت‌های گوناگونی دارا است که در ادامه برخی از بارزترین آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

ماژولار و قابل توسعه ‌
Horizon به عنوان سروری بدون نیاز به هیچ‌گونه وابستگی برای اپ‌های مبتنی بر جاوااسکریپت عرضه شده است. زمانی که آمادهٔ نوشتن کدهای بک‌اند باشید، می‌توانید ماژول‌های هورایزن را به طور مستقیم در Node.js لود کنید. 

قابلیت بلادرنگ به صورت پیش‌فرض 
Horizon آپدیت‌های خود را به صورت اصطلاحاً Real-time (بلادرنگ) به کاربران خود ارائه می‌کند تا بدین صورت، اپلیکیشن شما به سادگی همواره آپدیت باشد.

امنیت
کاربرانی که از طریق فیسبوک، توییتر، گوگل، گیت‌هاب و دیگر سرویس‌ها تأیید صلاحیت شده‌اند می‌توانند از این API استفاده کنند به طوری که با ایمنی کامل می‌توانید حساب‌های کاربری، سِشِن‌ها و سطوح دسترسی آن را مدیریت کنید.

ابزارهای توسعهٔ کامندلاینی
همچنین این ابزار از یک CLI نیز برخوردار است که این امکان را به دولوپرها می‌دهد تا با استفاده از کامندلاین اقدام به توسعه و دیپلوی اپلیکیشن‌های مد نظر خود کنند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon