Honest: جسیکا آلبا از هنرپیشگی تا راه‌اندازی استارتاپ

Honest: جسیکا آلبا از هنرپیشگی تا راه‌اندازی استارتاپ

چیزی در حدود ماه ژانویهٔ سال ۲۰۱۲ جسیکا آلبا، هنرپیشه و مدل موفق هالیوودی، با همکاری Christopher Gavigan شرکتی را تحت عنوان Honest در لس‌آنجلس تأسیس کردند که تمرکز آن بر عرضهٔ محصولات اُرگانیک برای مادر و کودک است. بنا به گزارشات، ایدهٔ اولیه این فروشگاه آنلاین زمانی به ذهن جسیکا آلبا رسید که اولین دختربچهٔ این هنرپیشه به دنیا آمد. زمانی که او می‌خواست محصولاتی همچون پوشک برای دخترش تهیه کند، با این واقعیت مواجه شد که یافتن محصولاتی که مواد غیراُرگانیک نداشته باشند، کار دشواری است. به همین خاطر، دغدغهٔ خود را با کریستوفر گاویگان، نویسندهٔ کتاب «بچهٔ سالم دنیای سالم»، در میان گذاشت. در نتیجه، این دو شرکتی تحت عنوان Honest را به راه انداختند که به عرضهٔ محصولاتی می‌پردازد که خود این دو فرد تمایل دارند برای بچه‌هایشان استفاده کنند. چندی بعد آقای Brian Lee هم که یک متخصص کسب‌وکار آنلاین است به ایشان پیوست که سمت مدیرعاملی را تقبل کرد.

Honest.com محصولات متنوعی همچون پوشک، مواد پاک‌کننده، لوسیون، مواد شوینده و … را از مواد طبیعی، غیرآلاینده و اُرگانیک می‌سازد. همچنین بخشی از درآمد این شرکت هم به بچه‌ها و خانواده‌های نیازمند اختصاص یافته به طوری که تاکنون توانسته‌اند به چندین هزار خانوار، تجهیزات نگهداری کودک عرضه کنند.

در ارتباط با سیاست قیمت‌گذاری هم بایستی گفت که این شرکت در نظر دارد تا با پایین آوردن قیمت تمام شدهٔ محصولات، این امکان را برای اکثر خانوارها به وجود آورد تا بتوانند بدون آنکه متحمل فشار زیادی شوند، از محصولات کمپانی Honest استفاده کنند.

بر اساس آمار و ارقام رسمی در سال ۲۰۱۵، گفته شد که ارزش این شرکت به چیزی در حدود 1/7 میلیارد دلار آمریکا است که همین مسأله حاکی از آن است که این استارتاپ با استقبال عمومی خوبی مواجه شده است.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon