Halite: سرویسی اپن‌سورس برای به چالش کشیدن توانایی‌هایی خود در حوزهٔ AI

Halite: سرویسی اپن‌سورس برای به چالش کشیدن توانایی‌هایی خود در حوزهٔ AI

امروزه بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا همچون مایکروسافت، فیسبوک، آمازون، اپل و گوگل بر روی هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری ‌کرده‌اند و به نظر هم می‌رسد که توسعهٔ الگوریتم‌های مرتبط با هوش مصنوعی‌ و یادگیری ماشینی چیزی است که بسیاری از شغل‌های آینده را درگیر خواهد کرد؛ اما سؤال اصلی اینجا است که آیا توانایی‌های شما به عنوان یک علاقمند به AI در برنامه‌نویسی به اندازهٔ کافی عمیق است تا بتوانید اپلیکیشن‌های مرتبط با هوش مصنوعی بنویسید؟

Halite یک چالش برنامه‌نویسی اپن‌سورس هوش مصنوعی است که شرکت در آن برای همهٔ دولوپرها با هر سطحی آزاد است و اساساً هدف از طراحی این سایت، طراحی و توسعهٔ ربات‌هایی برای شروع به نبرد در یک دنیای مجازی با استفاده از زبان برنامه‌نویسی دلخواه‌تان است. ایدهٔ این چالش به ذهن دو کارآموز دبیرستانی به نام‌های ‌‌Benjamin Spector و Michael Truell رسید. در واقع، آن‌ها با هدف پیشبرد دانش هوش مصنوعی این چالش را برای علاقمندان به هوش مصنوعی خلق کرده‌اند.

شروع کار با وب‌سایت Halite
به منظور شروع توسعهٔ یک بات با استفاده از زبان برنامه‌نویسی دلخواه خود، فقط کافی است کارهای زیر را انجام دهید:

- با گیت‌هاب خود ثبت نام‌ کنید.
- چند نمونه از رقابت‌ها را تماشا کنید تا وارد حال و هوای رقابت‌ها شوید.
- ربات پایه و استارتر کیت مربوط به زبان دلخواه‌تان را برای سیستم‌عامل خود دانلود کنید.
- ربات پایه‌ را توسعه دهید، کدهای جدید را سابمیت کرده و عملکرد آن را مشاهده نمایید.
- ربات خود را با توجه به چیزهای جدیدی که یاد می‌گیرید و قدرت دیگر ربات‌ها، آپدیت کنید.

ایدهٔ کلی این است که شما یک پروتوتایپ (ربات پایه) را دریافت کرده و آن را با استفاده از مهارت کدنویسی خود هوشمند‌تر می‌کنید. Halite در واقع میدان نبرد است و ربات کاستومایزشدهٔ شما یک گلادیاتور است که با دیگر ربات‌ها در این میدان خواهد جنگید. به گفتهٔ وب‌سایت Halite:

بهترین تاکتیک‌ها برای Halite نیازمند مسیریابی پیچیده با استفاده از کانسِپت‌هایی مانند الگوریتم‌های پرایم و دایجکسترا و مسأله فروشندهٔ دوره‌گرد است.

نظر شما در مورد چالش Halite چیست و آیا تا به حال در رقابت‌های هوش مصنوعی دیگری شرکت داشته‌اید؟ نظرات، دیدگاه‌ها و تجربیات خود را با دیگر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon