Hackaball: نوعی اسباب‌بازی برای آموزش کدنویسی به کودکان

Hackaball: نوعی اسباب‌بازی برای آموزش کدنویسی به کودکان

Hackaball یک اسباب‌بازی هوشمند است که به کودکان گروه سنی ۵ الی ۶ سال به بالا این امکان را می‌دهد تا با استفاده از یک اپلیکیشن آیپد، بازی‌های جدیدی خلق کنند. این اسباب‌بازی در ابتدا پروژه‌ای با تمرکز بر فراهم کردن موقعیتی برای کودکان به منظور درک بهتر فناوری بود اما بعداً سازندگان بر آن شدند تا این اسباب‌بازی هوشمند را بهبود ببخشند و روانهٔ بازار آموزش کدنویسی کنند تا از آن طریق آموزش کدنویسی به کودکان تسهیل گردد.

Hackaball از طریق یک اپلیکیشن آیپد کار می‌کند بدین صورت که به شکل بی‌سیم با آیپد ارتباط برقرار کرده و الباقی سازوکار این اسباب‌بازی هوشمند از طریق هماهنگی میان ژیروسکوپ، شتاب‌سنج، موتور لرزش، چراغ‌های چشمک‌زن، باتری‌های قابل‌شارژ، حافظه برای ذخیره‌سازی صداها و اسپیکرهای تعبیه شده در آن عملی می‌شود.

کامپیوتر، حسگرها و نمایشگرهایی که در Hackaball تعبیه شده‌اند با یک محفظهٔ پلاستیکی محکم و شفاف و یک لایهٔ سیلیکونی پوشیده شده‌اند که این غشای سیلیکونی در واقع به عنوان یک ضربه‌گیر عمل می‌کند که در میان دو نیمکرهٔ لاستیکی نیمه‌شفاف فیکس شده‌اند. یکی دیگر از لایه‌های بیرونی قابل‌انعطاف این اسباب‌بازی از جنس سیلیکون‌ رنگارنگ است که با حفره‌های دایره‌ای شکل خود منجر به استحکام بیشتر این دیوایس می‌گردد.

به طور کلی، سنسورهای تعبیه شده داخل این اسباب‌بازی حرکت‌های مختلف آن را ثبت می‌کنند و عملکرد این توپ از طریق آیپد کنترل و برنامه‌ریزی می‌شود. اپلیکیشن اختصاصی این اسباب‌بازی به صورت پیش‌فرض دارای چندین گیم مختلف است اما پس از کمی کار کردن با آن هر کسی می‌تواند بازی‌های جدیدی را توسعه داده و تجربه کند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon