Grasshopper: اپلیکیشنی برای آموزش اصول برنامه‌نویسی

Grasshopper: اپلیکیشنی برای آموزش اصول برنامه‌نویسی

Grosshopper توسط تیمی از کدنویس‌های علاقه‌مند در کارگاه محصولات آزمایشی گوگل تحت عنوان Area 120 شکل گرفته است. کدنویسی بیش از پیش به مهارتی ضروری برای هر فردی تبدیل شده است؛ بدین جهت تیم گراس‌هاپر قصد دارد که امکان یادگیری برنامه‌نویسی را برای هر کسی و در هر زمانی حتی در حین مشغله‌های زندگی روزمره‌اش فراهم کند. تیم گراس‌هاپر قصد دارد تا به عموم مردم کمک کند تا به صورت آسان و جذاب وارد مقولهٔ کدنویسی شوند. 

اپلیکیشن گراس‌هاپر برای گوشی‌های تلفن همراه طراحی شده است تا افراد دیگر نیاز نداشته باشند که منتظر زمان فراغت برای یادگیری برنامه‌نویسی بوده و در هر زمانی مانند هنگام رفت‌و‌آمد به محل کارشان بتوانند کدنویسی را یاد بگیرند. همچنین گراس‌هاپر یک اپلیکیشن کدنویسی برای افراد مبتدی است. این اپلیکیشن با داشتن درس‌های آموزشی جذاب و سریع، به کدآموزان بزرگسال نوشتن کدهای واقعی جاوا‌اسکریپت را می‌آموزد و این در حالی است که این اپلیکیشن به صورت رایگان برای Android و iOS‌ در دسترس است. آنچه هر دورهٔ آموزشی این اپلیکیشن پوشش می‌دهد به شرح زیر است:

- اصول پایه (Fundamentals): اصول پایه‌ای آموزش کدنویسی این اپ شامل فراخوانی توابع (Functions)، متغیرها (Variables)، استرینگ‌ها (Strings)، حلقه‌های For، آرایه‌ها (Arrays)، دستورات شرطی‌ (Conditionals)، اپراتورها (Operators) و اشیاء (Objects) است؛ همچنین اینکه همهٔ این موارد چگونه در کنار یکدیگر عمل کرده و خروجی را در اختیار دولوپر قرار می‌دهند نیز به کدآموزان آموزش داده خواهد شد.

- انیمیشن ۱: ترسیم اَشکال با استفاده از لایبرری محبوب D3، تعریف توابع، فراخوانی توابع و در نهایت هم به‌کارگیری از انیمیشن‌ها.

- انیمیشن ۲: خلق توابع پیچیده‌تر با استفاده از D3‌ و موضوعات تکمیلی از دوره آموزشی اصول پایه.

در یک کلام، در پایان دورهٔ آموزشی اپلیکیشن گراس‌هاپر شما با مفاهیم پایهٔ (بیسیک) کدنویسی آشنا شده و با اطمینان خاطر می‌توانید از این ابزار جذاب برای ساخت انیمیشن‌های تعاملی بهره ببرید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon