Google News Initiative: تلاشی از گوگل به منظور ورود فناوری‌های روز دنیا به حوزهٔ خبرنگاری

Google News Initiative: تلاشی از گوگل به منظور ورود فناوری‌های روز دنیا به حوزهٔ خبرنگاری

Google News Initiative یکی از دپارتمان‌های زیرشاخهٔ غول نرم‌افزاری دنیا (گوگل) است که هدفی اصلی آن آشتی دادن صنعت خبرنگاری با فناوری‌های روز دنیا است که به طور کلی هدف این دپارتمان برآورده کردن نیازهای مختلف سازمان‌های خبری در سطح جهانی است به علاوه اینکه آمادگی مشارکت با سازمان‌های خبری مختلف را به منظور مسائل بین‌المللی دارا است که همهٔ اینها به یُمن استفاده از فناوری‌های روز دنیا، همچون هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و غیره، در کنار صنعت خبرنگاری امکان‌پذیر خواهد شد.

آیا خبرنگاران باید از این بابت احساس نگرانی کنند؟
به گفتهٔ Pete Clifton، سردبیر خبرگزاری Press Association، هوش مصنوعی به‌ هیچ عنوان به‌ معنی بیکار و یا حتی کم‌رنگ شدن نقش خبرنگاران نیست. در همین راستا، وی افزود:

لزوم استفادهٔ هم‌زمان از ویراستاران خُبره و اتوماسیون برای تأمین هرچه بهتر اطلاعات آزاد و پیچیدگی زیاد ابزارهای پخش‌کننده باعث می‌شه که این حرکت گوگل در شرایط فعلی یک نعمت به‌ حساب بیاد و کمک زیادی به خبرهای دیجیتال محلی بکنه. در صنعت رسانه‌ای امروز، هم بودجهٔ کافی در دسترسه و هم خبرهای محلی خواهان زیادی دارن پس این کار گوگل می‌تونه از هر زمانی مفیدتر باشه. 
در عین حال، خبرنگاران برجسته همچنان برای تهیهٔ خبر بهترین گزینه هستن اما استفاده از فناوری‌هایی همچون هوش مصنوعی قراره به ما کمک کنن تا خبرهایی رو تهیه کنیم و داستان‌هایی رو منتشر کنیم که خلقشون برای آدم‌ها سخت یا غیرممکنه!

در واقع گوگل با این کار خود اعتقاد دارد که می‌تواند سازمان‌های خبری مختلف در سراسر دنیا را با آخرین دستاوردهای فناورانهٔ دنیا تجهیز کند تا آن‌ها بتوانند بهتر از گذشته با مخاطبین خود در ارتباط بوده و اطلاعات آزاد در دسترس علاقمندان قرار گیرد.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon