Google Maps درباره ی تمامی مکان هایی که قبلاً رفته اید، اطلاعات در اختیار می گذارد!

Google Maps درباره ی تمامی مکان هایی که قبلاً رفته اید، اطلاعات در اختیار می گذارد!

قابلیت Google's Location History، مسیری از تمام مکان هایی که با اسمارت فونتان رفته اید را ذخیره سازی می کند (البته به شرط آن که این ویژگی را فعال کرده باشید!) و حال شما می توانید در تایم لاین خود اطلاعاتی از آن را به دست آورید. این ویژگی که فعلاً برای ورژن دسکتاپ و آندروید Google Maps فعال است، به شما این امکان را می دهد تا نگاهی به سابقه ی رفت و آمدتان داشته باشید. این ویژکی همچنین اطلاعاتی درباره ی اینکه چطور به آن مکان رفته اید به شما می دهد، با قطار، هواپیما، اتومبیل شخصی و حتی پای پیاده و تصاویری که آنجا گرفته اید را می توانید در Google Photos ببینید. فکر می کنید که گوگل چطور به خاطر می آورد که کجا پارک کرده اید؟ برای اطلاعات بیشتر در این مورد، با سکان آکادمی همراه باشید.

البته این اطلاعات پیش از این نیز در صفحه ی Location History قابل دسترسی بودند اما اکنون دیدن این اطلاعات با سهولت بیشتری امکان پذیر است. به گفته ی گوگل، این ویژگی محرمانه بوده و فقط برای شما قابل دیدن است و به راحتی می توانید هر قسمتی را پاک کنید و یا برای مکان هایی که بیشتر به آنجا رفت و آمد می کنید یک نام مستعار در نظر بگیرید.

دانستن این حقیقت که این موتور جستجوی بزرگ، چقدر در مورد ما اطلاعات دارد و اطلاعاتش تا چه اندازه کامل است ممکن است بسیاری از ما را وحشت زده کند. اما برای کسانی که از طرفداران Google Latitude بودند، استفاده از این قابلیت ها -از زمانی که Maps 5.3 در سال 2011 معرفی شد- روش بسیاری خوبی است برای اینکه دوباره نگاهی به جاهایی که رفته اند بیاندازند. (Google Latitude یکی از قابلیت های گوگل بود که به کاربران موبایل امکان نمایش مکانی را که در آن لحظه در آنجا قرار داشتند را می داد.) اگر این ویژگی هنوز در تلفن شما نمایش داده نمی شود، می توانید ورژن 9.12 آن را از Android Police دانلود کرده و امتحان کنید.

اگر می خواهید تا تنظیمات مربوط به حریم خصوصی اکانت گوگل خود را بررسی کنید و یا تغییر دهید می توانید از قسمت Location History دیوایس اندروید خود و یا بخش تنظیمات گوگل به آدرس privacy.Google.com استفاده کنید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon