Google Jobs: موتور جستجوی تخصصی مشاغل

Google Jobs: موتور جستجوی تخصصی مشاغل

Google Jobs سرویسی از گوگل است که در سال ۲۰۱۷ به عنوان یک موتور جستجو تخصصی مشاغل در آمریکا آغاز به کار کرد. این سرویس روی انواع مشاغل، از کارهای خدماتی گرفته تا کارهای حرفه‌ای و سطح بالا، متمرکز است. همچنین این سرویس با استفاده از #هوش مصنوعی و #یادگیری ماشینی در تلاش است تا نتایج دقیق‌تری را در اختیار کسانی که به دنبال یک شغل جدید هستند قرار دهد.

Google Jobs در واقع با شعار «آگهی‌های استخدامی خود را در معرض دید میلیون‌ها کاربری بگذارید که هر روز در اینترنت گشت‌زنی می‌کنند.» آگهی‌های استخدامی را از سراسر وب جمع می‌کند؛ چه روی سایت‌هایی که توسط بیزنس‌های کوچک اداره می‌شوند یا سایت‌هایی که هزاران آگهی استخدام دارند که این اقدام گوگل به کارجویان کمک می‌کند تا به راحتی و مستقیماً به مشاغل مورد نظر خود دست یابند.

چگونه مطمئن شویم که آگهی کاری در سرچ گوگل ظاهر می‌شوند؟
برای این ‌منظور، یکی از راه‌کار‌هایی که پیش رو دارید Applicant Tracking System یا به اختصار ATS است که این دست نرم‌افزار‌ها را به سادگی می‌توان با نتایج جستجوی گوگل ادغام کرد اما این در حالی است که نیاز به اِعمال یکسری تغییرات در سورس HTML سایت خود دارید که پس از این تغییرات، گوگل هر آگهی که در سایت شما به ثبت برسد را در جستجوهای کاربران نشان خواهد داد (برای آشنایی بیشتر با ATS می‌توانید به مدخل Applicant Tracking System در ویکیپدیا مراجعه نمایید.)

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon