Google به بنیاد دات نت می پیوندد و Samsung پشتیبانی از دات نت را به تایزن اضافه خواهد کرد

Google به بنیاد دات نت می پیوندد و Samsung پشتیبانی از دات نت را به تایزن اضافه خواهد کرد

مایکروسافت میزبان مراسم سالیانه ;()Connect است، رویدادی مربوط به توسعه دهندگان که در نیویورک برگزار گردید. با توجه به این که دات نت، هسته بسیاری از محصولات مایکروسافتی از جمله اپن سورسی ها را تشکیل می دهد، تعجبی ندارد که این رویداد شامل خبرهایی با محوریت دات نت باشد. البته در این رویداد اکثر خبرها مربوط به «بنیاد دات نت» بود. تشکیلات اپن سورسی که مایکروسافت برای پیشبرد آتی پروژه دات نت و توسعه آن ایجاد کرده است. اما خبر اصلی مربوط به پیوستن گوگل به این بنیاد است؛ برای یافتن جزئیات بیشتر، با سکان آکادمی همراه باشید.

طبق اعلام مایکروسافت، گوگل به عضویت بنیاد دات نت در آمده است، جایی که شرکت های بزرگی مانند ردهت، یونیتی، سامسونگ، جت برینز و البته خود مایکروسافت به عنوان انجمن فنی پیشبرد و هدایت دات نت همکاری می کنند.

گوگل در حال حاضر نیز به لطف پشتیبانی از ویندوز سرور در پلتفرم ابری خود، اجازه استفاده از اپلیکیشن های دات نت را به توسعه دهندگان می دهد و لایبرری های دات نت را در بیش از 200 مورد از سرویس های ابری اش در اختیار قرار کاربران داده است. گوگل تا به امروز یکی از مشارکت کنندگان فعال دات نت شناخته می شود. بنابراین، این خبر شاید آن طور که باید و شاید باعث تعجب نشود اما مشاهده همکاری میان این دو شرکت بزرگ در برخی پروژه ها در حالی که همچنان در زمینه های مختلف به رقابت با یکدیگر می پردازند، به خودی خود جالب است!

از طرف دیگر، سامسونگ با افزودن پشتیبانی از دات نت در پلتفرم تایزن، وفاداری خود به دات نت را افزایش داده است. طبق گفته ی نائب رییس این شرکت -هونگ سئوک کیم- سامسونگ به دنبال فریمورک جدیدی بوده تا در کنار وب فریمورک و C API یی قرار گیرد که توسعه دهندگان تایزن در حال حاضر از آن ها برای نوشتن اپ های خود استفاده می کنند. به گفته ی وی:

ما پیشنهاد های مختلف را بررسی کردیم اما دات نت از همه بهتر بود. سامسونگ در جستجوی فریمورکی بوده که پایه های عمیقی در پشتیبانی از زبان ها، API ها و ابزارهای مختلف داشته باشد و همچنین از پایگاه بزرگی از توسعه دهندگان و جامعه اپن سورس بهره ببرد. دات نت مدت زیادی است که در دسترس قرار دارد و ما از این که تا چه حد مایکروسافت در قبال دات نت، بی آلایش عمل می کند راضی هستیم. وعده ی در اختیار گذاشتن حق امتیاز دات نت از طرف مایکروسافت کمک کرده تا سامسونگ این تصمیم را بگیرد.

سامسونگ امیدوار است با استفاده از اکوسیستم دات نت، دایره توسعه دهنگان تایزن را نیز وسیع تر کند. در اولین توزیع، که به عنوان پیش نمایش برای توسعه دهندگان عرضه شد، سامسونگ تمرکز خود را برای افزودن دات نت به اسمارت فون ها گذاشته است. تایزن سیستم عاملی است که در بسیاری از ابزارهای مختلف از جمله تلویزیون ها و ساعت های هوشمند کاربرد دارد.

با گذشت زمان، سامسونگ قصد دارد پشتیبانی از دات نت را در ابزار های دیگر نیز گسترش دهد. همچنین سامسونگ در حال ساخت افزونه ای برای ویژوال استودیو و ارائه مستندسازی های آن برای توسعه دهندگان دات نتی است که می خواهند برای سیستم عامل سامسونگ اپ بنویسند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon