Gobaby: استارتاپی با هدف کمک به مادران برای تهیهٔ وسائل مورد نیاز کودک‌شان

Gobaby: استارتاپی با هدف کمک به مادران برای تهیهٔ وسائل مورد نیاز کودک‌شان

Gobaby استارتاپی است که با هدف راحت‌تر کردن زندگی برای مادرهایی که کودک خردسال دارند طراحی شده است. به عبارت دیگر، گوبیبی می‌تواند به مادرها کمک می‌کند تا تجهیزات و وسائل مرتبط با کودک خود من‌جمله کالسکه، کَرییر، آغوشی، صندلی خودرو و غیره را از دیگر افرادی که قبلاً این وسائل را تهیه کرده و در حال حاضر دیگر به آن‌ها نیازی ندارند، اجاره کنند. 

هدف گوبیبی این است تا کسانی که دوست دارند یک وسیله را اجاره دهند، بتوانند کسانی که به آن وسیله نیاز دارند را پیدا کنند. چیزی شبیه به دیوار و شیپور. در ادامه، توضیح می‌دهیم که دو طرف معامله، یعنی صاحب وسیله و قرض‌گیرندهٔ آن، چه مراحلی را باید طی کنند.

عکس گرفتن
کسانی که دوست دارند وسایلی را که در حال حاضر یا قبلاً متعلق به کودک‌شان بوده را قرض دهند، می‌توانند از آن وسیله یک عکس تهیه کنند. بعد لازم است که کمی توضیحات در مورد آن وسیله بدهند و هزینهٔ آن را تعیین کنند.

روش ارسال آیتم مورد نظر
بعد از اینکه از ابزار، اسباب‌بازی یا ... عکس گرفته شد، باید روش ارسال آن هم مشخص شود. مثلاً اگر صاحب کالا قصد دارد که آن را با پست ارسال کند، شاید لازم باشد یک مقدار هزینه هم برای آن در نظر بگیرد یا مثلاً شاید صاحب وسیله محدودهٔ جغرافیایی مشخصی را برای انجام این‌طور معاملات در نظر داشته باشد (مثلاً شعاع 10 کیلومتری از محل زندگی‌اش) که در این صورت باید آن را مشخص کند. 

درخواست از سوی دیگران
اگر افراد دیگر به چیزی که برای اجاره گذاشته شده علاقه نشان دهند و بخواهند آن را اجاره کند، اجاره‌دهنده (صاحب وسیله) یک ایمیل یا یک نوتیفیکیشن در خود اپلیکیشن دریافت می‌کند؛ او می‌تواند درخواست مورد نظرش را نگاه و بررسی کرده و در صورتی که تمایل داشت، آن را بپذیرد.

ارسال وسیله به اجاره‌کننده
اجاره‌دهنده می‌تواند وسیلهٔ مورد نظرش را برای اجاره‌کننده ارسال کند یا آنکه آن را به نحوی در دسترس او قرار دهد تا خودش زحمت کمتری متحمل شود (مثلاً خود مشتری بیاید و آن را تحویل بگیرد.)

پس گرفتن آیتم 
وسیلهٔ اجاره داده شده نهایتاً باید بازپس گردد و اجاره‌کننده باید آن را به صاحبش صحیح و سالم بازگرداند. برای این کار می‌تواند آن را به اجاره‌کننده تحویل دهد یا آنکه اجاره‌دهنده خودش مسئولیت تحویل گرفتن آن را بر عهده گیرد.

امتیازدهی به آیتم
در نهایت کسی که یک وسیله را قرض گرفته است می‌تواند نظرش را با دیگران به اشتراک بگذارد و یک امتیاز به معامله‌ای که انجام داده است و رضایتش از آن بدهد.

پرداخت
زمانی که معامله انجام شد، پرداخت و واریز پول به‌ حساب صاحب کالا انجام می‌شود.

هدف کلی از معرفی این استارتاپ
تاکنون در سکان آکادمی مقالات بسیاری در زمینهٔ استارتاپ‌ها منتشر شده است و به طور کلی یکی از اهداف نشر چنین مقالاتی، ارائهٔ ایده به افرادی است که درصدد راه‌اندازی کسب‌وکار شخصی خودشان هستند. در همین راستا، لازم دیدیم که چنین استارتاپی را نیز معرفی کنیم که بعید به نظر می‌رسد مشابه ایرانی آن به بازار عرضه شده باشد و به سادگی می‌توان این سازوکار را در داخل ایران پیاده‌سازی کرد.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon