GitTrends: سرویسی جهت کاوش در پروژه‌های اپن‌سورس

GitTrends: سرویسی جهت کاوش در پروژه‌های اپن‌سورس

روزانه ده‌ها پروژهٔ اپن‌سورس در سرویس‌های اشتراک‌گذاری کد همچون GitHub، Gitlab و غیره بارگذاری می‌شود به طوری که تداوم این روند طی سال‌های متمادی، به پیدایش لایبرری بزرگی از پروژه‌ها انجامیده که جستجو در آن ممکن است با سختی‌هایی همراه باشد؛ اما سرویس رایگان GitTrends این فرآیند را به کاری ساده و جالب تبدیل کرده است.

GitTrends لایبرری‌های مرتبط با کلیدواژگانی که سرچ کرده‌اید را به‌ طور خودکار پیشنهاد داده و به آن‌ها لینک می‌دهد؛ علاوه بر این، می‌توانید از طریق صفحهٔ Explore این سرویس، در تازه‌ترین لایبرری‌ها به‌ سادگی جستجو کنید.

GitTrends به‌ طور پیش‌فرض پروژه‌ها را بر اساس رتبهٔ آن‌ها مرتب‌سازی می‌کند که به نظر می‌رسد در این روش رتبه‌بندی حد متوسطی از اغلب معیارها از جمله تعداد ستاره‌ها (که دولوپرها به هر پروژه می‌دهند)، تعداد بازدیدکنندگان، مشارکت‌کنندگان در هر پروژه و ... لحاظ شده است. اگر ترجیح می‌دهید تا پروژه‌ها را طبق معیار خاصی مرتب کنید، می‌توانید نتایج جستجو را بر اساس شاخص‌هایی همچون تعداد کل ستاره‌ها، زبان برنامه‌نویسی یا بر اساس موضوعات خاص‌تر زیر محدود کنید که عبارتند از:

- نرم‌افزار
- مستندات
- لایبرری‌ها و فریم‌ورک‌های تحت وب
- لایبرری‌ها و فریم‌ورک‌های سایر پلتفرم‌ها
- ابزارهای توسعهٔ نرم‌افزار
- نرم‌افزارهای سیستمی

البته به خاطر داشته باشید که کار این سایت فقط به یافتن لایبرری‌ها و پروژه‌های جالب در سایتی همچون گیت‌هاب محدود نمی‌شود بلکه برای کاوش در آمار و ارقام مرتبط با ریپازیتوری‌ها، معیارهای سنجش و نمودارهای بصری مانند مجموع ستاره‌ها در طول زمان نیز ابزار بسیار کارآمدی است به طوری که برای هر یک از پروژه‌های اپن‌سورس، از جدیدترین لایبرری‌های جاوااسکریپت گرفته تا بوت‌استرپ، می‌توانید از این وب‌سایت استفاده کنید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon