FLogProject: لایبرری لاگ‌گیری کاربردی برای ++C

FLogProject: لایبرری لاگ‌گیری کاربردی برای ++C

اگر برنامه‌نویس ++C هستید، حتماً از دستوراتی همچون ;"cout << "test استفاده کرده‌اید اما بلافاصله پس از پیدا کردن مشکل و برطرف کردن آن، یا این دستور را حذف کرده یا کامنت می‌کنید تا برای دفعات بعدی بتوانید با گذاشتن همین دستور مشکل را بیابید و این در حالی است که اگر بعد از نوشتن برنامه متوجه وجود باگ یا مشکلی بشوید، مجبور به لاگ‌گیری دوباره برای پیدا کردن مشکل می‌شوید!

در چنین شرایطی، در قدم اول باید اصل مشکل را درک کرد که چیزی نیست جز نبود یک راه‌حل مناسب و استاندارد برای لاگ‌گیری. در عین حال، لایبرری‌های زیاد و بزرگی برای این کار وجود دارند که با تنظیمات تخصصی و فراوان خود، این مشکل را حل کرده‌اند و شاید دلیل استفاده نکردن از این لایبرری‌ها، همین گزینه‌های زیاد و در عین حال گیج‌کننده است که دولوپر را سردرگم می‌کنند و شاید حتی شرایط را سخت‌تر از قبل کنند!

FlogProject این مشکل را حل کرده و با ارائهٔ یک رابط بسیار ساده، اطلاعات مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار می‌دهد تا صرفاً با فراخوانی یک ماکروی شبه‌تابع مانند ()FLogFree، اطلاعات زیر را دریافت کنید: 
- تاریخ و ساعتی که لاگ در آن فراخوانی شده
- نوع لاگی که فراخوانی شده 
- خطی که لاگ در آن فراخوانی شده
- تابعی که لاگ در آن فراخوانی شده
- شناسهٔ تِرِدی که لاگ در آن فراخوانی شده
- فایلی که لاگ در آن در آن فراخوانی شده

همچنین متغیرهایی در این کتابخانه فراهم شده تا دولوپر بتواند میزان چاپ لاگ‌ها در کنسول را با توجه به اهمیت آنها تنظیم کند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon