Firefox Monitor: سرویسی برای هشدار در مورد هک شدن اطلاعات کاربران

Firefox Monitor: سرویسی برای هشدار در مورد هک شدن اطلاعات کاربران

Firefox Monitor سرویسی رایگان از بنیاد موزیلا است که برای کمک به کاربران است تا متوجه حملات متعدد هکرها به اکانت‌های خود شوند. برای استفاده از این سرویس، تنها کافی است تا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید تا به صورت خودکار اِسکن شود و چنانچه خطری ایمیل شما را تهدید کند، متوجه این موضوع خواهید شد (با ثبت‌نام در این سرویس امکان این را خواهید داشت تا چنانچه در آینده مورد تهدید واقع شدید، نوتیفیکیشن برای‌تان ارسال گردد.)

Firefox Monitor کاملاً امن است چرا که موزیلا از اشتراک‌گذاری ایمیل‌ها با سرویس‌‌های دیگر اطمینان حاصل می‌کند و برای اثبات این موضوع هم باید گفت که موزیلا ایمیل‌های کاربران مختلف را ترکیب می‌کند و تنها چند کاراکتر اول این ایمیل‌های ترکیبی را به عنوان کوئری مورد بررسی قرار می‌دهد.

بدون در نظر گرفتن دیتای هک‌شده، همیشه باید از شیوه‌های رمزگذاری متعددی استفاده کنید، تغییر پسورد در بازه‌های زمانی مختلف، تأیید هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) و استفاده از پسورد‌های قوی‌تر و منحصربه‌فرد برای اکانت خود همیشه به حفظ امنیت اطلاعات کمک می‌‌کند (در همین راستا، توصیه می‌کنیم به مقالهٔ چگونه یک پسورد امن انتخاب کنیم؟ مراجعه نمایید.)

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon