فید وبلاگ سکان فید وبلاگ سکان Wed, 30 Sep 2020 10:49:34 +0000 Zend_Feed_Writer 2 (http://framework.zend.com) https://sokanacademy.com/ آموزش ساخت اپلیکیشن نقاشی با React.JS و HTML5 Canvas Wed, 30 Sep 2020 10:49:35 +0000 https://sokanacademy.com/blog/10467/آموزش-ساخت-اپلیکیشن-نقاشی-با-react.js-و-html5-canvas https://sokanacademy.com/blog/10467/آموزش-ساخت-اپلیکیشن-نقاشی-با-react.js-و-html5-canvas محمدحسین جوان بخت محمدحسین جوان بخت  آموزش ساخت اپلیکیشن نقاشی با React.JS و HTML5 Canvas

احتمالا تا به حال با نرمافزارهایی مانند windows paint، adobe photoshop ، Gimp و یا نرمافزارهای مشابه دیگری کار کردهاید. در این مقاله قصد داریم کمی از دانش فرانتاندی خود استفاده کرده و به کمک کتابخانه React و canvas در HTML5 ، یک اپلیکیشن ساده اما جذاب بسازیم. تصویر زیر خروجی نهایی ما خواهد بود:

 آموزش ساخت اپلیکیشن نقاشی با React.JS و HTML5 Canvas

]]>
0
جداکردن داده های هر تست در Laravel Wed, 30 Sep 2020 10:49:35 +0000 https://sokanacademy.com/blog/10465/جداکردن-داده-های-هر-تست-در-laravel https://sokanacademy.com/blog/10465/جداکردن-داده-های-هر-تست-در-laravel محمد حسین فریدونی محمد حسین فریدونی  جداکردن داده های هر تست در Laravel

فرایند تست کردن نرمافزار به منظور اطمینان از عدم وجود باگ در برنامه انجام میشود و ما عملکرد برنامه را در لایههای مختلف بررسی میکنیم.

این فرایند میتواند به صورت دستی انجام شود یا با نوشتن برنامهای برای تست کردن برنامهی ما، این فرایند خودکار شود. تست دستی مشکلات عدیدهای مثل امکان تست نشدن تمام کد و زمانبر بودن دارد. با اتوماتیک کردن پروسه تست برنامه، به راحتی میتوان کد را ریفکتور (refactor) کرد و بهبود داد و از عملکرد درست برنامه مطمئن شد.

]]>
0
محصولات رونمایی شده در کنفرانس Battery Day شرکت تسلا Wed, 30 Sep 2020 10:49:35 +0000 https://sokanacademy.com/blog/10462/tesla-battery-day-conference https://sokanacademy.com/blog/10462/tesla-battery-day-conference تیم تولید محتوای سکان آکادمی تیم تولید محتوای سکان آکادمی  محصولات رونمایی شده در کنفرانس Battery Day شرکت تسلا

طی چند سال گذشته کمتر کسی را میتوان یافت که نام ایلان ماسک و خودرو های برقی شرکت تسلا به گوشش نخورده باشد. آقای ماسک البته که به دنبال جاه طلبی های بلند پروازانه تری است و میخواهد به زودی انسان را به مریخ بفرستد. با ما همراه باشید تا مروری بر محصولات و تکنولوژی های معرفی شده در کنفرانس Battery Day تسلا داشته باشیم که چند روز پیش برگزار شد.
همانطور که از نام این کنفرانس حدس میزنید، در این رویداد از آخرین پیشرفتها و دستاورد های شرکت تسلا در تکنولوژی های جدید ساخت باتری و چند مورد دیگر رونمایی شد که در ادامه به آن ها میپردازیم. اولین خبر مربوط به نسل جدید باتری های مورد استفاده در خودرو های تسلا بود که با طراحی جدید، ظرفیت بیشتری دارد و رنج حرکتی بزرگتری را برای خودروهای این شرکت به ارمغان میآورد. این باتری ها که با نام tabless معرفی شده اند از تکنولوژی جدید در ساخت استفاده می کنند و از طراحی جدید بهره می برد که در کنار مواد جدید مهندسی شدهی استفاده شده ، حدود 5 برابر تراکم انرژی بیشتر، 6 برابر توان تولیدی بیشتر نسبت به نسل حاضر باتری های این شرکت دارد. همچنین این باتری ها رنج حرکتی خودروهای تسلا را حدود 16 درصد افزایش می دهد.(رنج حرکتی، حداکثر مسافتی است که خودرو با باتری پر میتواند طی کند)

 محصولات رونمایی شده در کنفرانس Battery Day شرکت تسلا

]]>
0
آموزش کامل Semantic Versioning Wed, 30 Sep 2020 10:49:35 +0000 https://sokanacademy.com/blog/10461/semantic-versioning-چیست https://sokanacademy.com/blog/10461/semantic-versioning-چیست معین قاسمی معین قاسمی  آموزش کامل Semantic Versioning

وقتی برنامهنویسها تغییراتی را روی پروژه خود اعمال میکنند، آن را در قالب یک نسخه جدید منتشر مینمایند و برای اینکه بین نسخههای مختلف تفکیک قائل شوند، برای هر کدام شمارهای در نظر میگیرند. برای تعیین اینکه شماره نسخهی پروژه چه باید باشد، استانداردهای مختلفی تعریف شدهاست. اکثر استانداردهای نسخهبندی نرم افزار در دنیا، از یک ساختار دنبالهای پیروی میکنند. شماره نسخهها معمولاً دنبالهای از چند عدد و یا احیاناً همراه با چند کاراکترند که هر کدام بیانگر مفهومی هستند، و هر چه این اعداد و این کاراکترها بیشتر باشند و جلوتر بروند، بدین معنیست که نسخه یاد شده جدیدتر است. البته ممکن است شرکتها و سازمانهای مختلف برای محصولات خود، یک استاندارد داخلی تعریف کنند و به آن پایبند باشند، مثلاً شرکت apple برای نسخهبندی محصولاتش یک سری اصول دارد، شرکت microsoft برای ویندوزهایش یک سری اصول، زبان برنامهنویسی python یک سری و ... .

اما میتوانیم بگوییم مهمترین، معروفترین و پراستفادهترین این استانداردها semantic versioning، یا به اختصار SemVer میباشد. ویژگیهای SemVer را شخصی به نام Tom Preston-Werner نوشته که اتفاقاً یکی از بنیانگذاران گیت هاب نیز هست.

در این مقاله به توضیح مفصل استاندارد SemVer خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید...

]]>
0
آموزش یک پروژه ساده با React.JS Wed, 30 Sep 2020 10:49:35 +0000 https://sokanacademy.com/blog/10460/آموزش-ری-اکت-بهمراه-مثال https://sokanacademy.com/blog/10460/آموزش-ری-اکت-بهمراه-مثال تیم تولید محتوای سکان آکادمی تیم تولید محتوای سکان آکادمی  آموزش یک پروژه ساده با React.JS

در این مقاله قصد داریم یک پروژه ساده با React.js (یا به اختصار react) پیادهسازی کنیم. در مقاله ی مقایسه ی فریم ورک های اصلی جاوااسکریپت، با فریم ورک React.JS آشنایی نسبی پیدا کردید و متوجه محبوبیت و پیشرفت روز افزون این فریم ورک شدید. حالا در پایان این مقاله، شما این توانایی رو به دست خواهید آورد تا بدون هیچ آشنایی قبلی با react ، یک اپلیکیشن ساده با این فریم ورک محبوب پیاده سازی کنید، با ساختار ابتدایی پروژه های react آشنا شوید و همچنین با یک API به صورت ساده ارتباط برقرار کنید. دقت داشته باشید این مقاله پیش نیازهایی دارد و قصد ما آموزش جاوااسکریپت نیست. بنابراین انتظار میرود از قبل با جاوااسکریپت آشنا باشید. همچنین آشنایی با ES6 و npm به درک بهتر این مقاله کمک میکند. البته از دستورات ساده ای استفاده خواهیم کرد و سعی میکنیم تمامی دستورات را به زبان ساده توضیح دهیم.

]]>
0
معرفی نسل جدید cpu های Apple موسوم به A14 Wed, 30 Sep 2020 10:49:35 +0000 https://sokanacademy.com/blog/10453/apple-a14-bionic-chip-specs-explained https://sokanacademy.com/blog/10453/apple-a14-bionic-chip-specs-explained تیم تولید محتوای سکان آکادمی تیم تولید محتوای سکان آکادمی  معرفی نسل جدید cpu های Apple موسوم به A14

بالاخره انتظارات به پایان رسید و اپل در کنفرانس سالانه ی خود که امسال با شعار Time Flies (زمان زودگذر است) همراه شده بود از نسل جدید محصولاتش رونمایی کرد البته امسال به دلیل مشکلات به وجود آمده به واسطه همه گیری ویروس کرونا آیفون های جدید (Iphone 12) با یک ماه تاخیر و اواخر مهر معرفی می شوند. اما این مورد تاثیری در جذابیت کنفرانس امسال نداشت و با معرفی محصولات وسرویس هایی نظیر Apple watch series 6، Apple Watch SE، Ipad 10.2 inches و Ipda Air 4thGen در کنار سرویس هایی نظیر Fitness+ و سرویس باندل اشتراکی Apple One جای خالی آیفون ها کمتر احساس شد.

]]>
0
ویژگی های جدید Laravel 8 Wed, 30 Sep 2020 10:49:35 +0000 https://sokanacademy.com/blog/10446/whats-new-in-laravel-8 https://sokanacademy.com/blog/10446/whats-new-in-laravel-8 تیم تولید محتوای سکان آکادمی تیم تولید محتوای سکان آکادمی  ویژگی های جدید Laravel 8

لاراول یکی از محبوب ترین فریم ورک های متن باز زبان PHP است که توسط Taylor Otwell جهت توسعه و ایجاد هرچه راحتتر برنامه های تحت وب ایجاد شده است.

از نسخه 6 به بعد، این فریم ورک تصمیم به پیروی از قوانین سیستم نسخه گذاری semantic گرفت و اعلام شد که هر شش ماه یک بار یک نسخه اصلی جدید از این فریمورک، در اختیار توسعه دهندگان قرار خواهد گرفت. هرکدام از این نسخه های اصلی میتواند شامل تغییراتی باشد که باعث بوجود آمدن خطا در کدهایی که با نسخه های قدیمیتر نوشته شده است می شود. به این نوع تغییرات اصطلاحا breaking changes گفته میشود.

طبق اعلام سازنده فریم ورک، نسخه 8 در تاریخ 8 سپتامبر یا 18 شهریور عرضه خواهد شد. در این مطلب نگاهی به اصلی ترین قابلیت های جدید این فریم ورک میاندازیم.

]]>
0