فید وبلاگ سکان آکادمی 2017-02-24T14:52:05+00:00 Zend_Feed_Writer https://sokanacademy.com/ <![CDATA[مبدل شدن به یک بلاگر موفق آنقدرها هم که فکر می‌کنید کار دشواری نیست!]]> مبدل شدن به یک بلاگر موفق آنقدرها هم که فکر می‌کنید کار دشواری نیست!

شاید شما هم تاکنون به مقالات و توصیه­‌های زیادی برخورده باشید که برای داشتن یک وبلاگ موفق، باید محتوای باکیفیت و فاخر تولید کنید، از تصاویر مناسب استفاده کنید و آن را در کانال‌­ها و شبکه‌های اجتماعی مناسب منتشر کنید؛ همۀ این‌­ها مهم و ضروری هستند اما در حقیقت، این همۀ ماجرا نیست. بخش عمدۀ کار بلاگرهای موفق در پشت صحنه رخ می‌­دهد و این واقعیتی است که در این مقاله قصد داریم آن‌را مورد بررسی قرار دهیم. با سکان آکادمی همراه باشید.

]]>
2017-02-24T14:52:05+00:00 https://sokanacademy.com/blog/1079/مبدل-شدن-به-یک-بلاگر-موفق-آنقدرها-هم-که-فکر-می‌کنید-کار-دشواری-نیست رائفه خلیلی شاید شما هم تاکنون به مقالات و توصیههای زیادی برخورده باشید که برای داشتن یک وبلاگ موفق، باید محتوای باکیفیت و فاخر تولید کنید، از تصاویر مناسب استفاده کنید و آن را در کانالها و شبکههای اجتماعی مناسبمنتشر کنید؛همۀ اینها مهم و ضروری هستند اما در حقیقت، این همۀ ماجرا نیست. بخش عمدۀ کار بلاگرهای موفق در پشت صحنه رخ میدهد و این واقعیتی است که در این مقاله قصد داریم آنرا مورد بررسی قرار دهیم. با سکان آکادمی همراه باشید.
<![CDATA[آیا می‌دانید علت برجستگی‌ کلیدهای J و F روی کیبورد چیست؟]]>

اگر تا به‌حال به کیبورد کامپیوترتان که معمولا از نوع کیبوردهای QWERTY هستند دقت کرده باشید، متوجه خواهید شد که کلیدهای J و F -و در صورت وجود پد اعداد، عدد ۵- دارای برجستگی‌هایی به شکل یک خط تیره (-) هستند؛ مهم نیست از چه کیبوردی برای چه سیستمی استفاده می‌کنید، چراکه این خط‌ها در همهٔ کیبوردها وجود دارند! احتمالاً تا به‌حال این سؤال ذهن‌تان را درگیر کرده که علت این برجستگی‌ها بر روی کلیدهای F و J چه هستند و چه معنایی دارند؟ برای یافتن پاسخ به این سؤال، با سکان آکادمی همراه باشید.

]]>
2017-02-24T14:52:05+00:00 https://sokanacademy.com/blog/1147/آیا-می‌دانید-علت-برجستگی‌-کلیدهای-جی-و-اف-روی-کیبورد-چیست محمدحسین خانجانی اگر تا بهحال به کیبورد کامپیوترتان که معمولا از نوع کیبوردهای QWERTY هستند دقت کرده باشید، متوجه خواهید شد که کلیدهای JوF -و در صورت وجود پد اعداد، عدد ۵- دارای برجستگیهایی به شکل یک خط تیره (-) هستند؛ مهم نیست از چه کیبوردی برای چه سیستمی استفاده میکنید، چراکهاین خطها در همهٔ کیبوردها وجود دارند! احتمالاً تا بهحال این سؤال ذهنتان را درگیر کرده که علت این برجستگیها بر روی کلیدهای F و J چه هستند و چه معنایی دارند؟ برای یافتن پاسخ به این سؤال، با سکان آکادمی همراه باشید.
<![CDATA[لینوس توروالدز: پروژه‌های موفق حاصل ۹۹٪ پشتکار و تنها ۱٪ نوآوری‌اند!]]> لینوس توروالدز: پروژه‌های موفق حاصل ۹۹٪ پشتکار و تنها ۱٪ نوآوری‌اند!

بنا به گفتۀ لینوس توروالدز، خالق کرنل لینوکس، سخت‌کوشی عامل اصلی موفقیت یک پروژه است؛ او سخنان بزرگان صنایع مختلف را دربارۀ تاثیر خلاقیت در موفقیت یک پروژه، بی‌اساس و نامربوط خواند و گفت «مراسم تقدیر از فعالیت‌های خلاقانه که در برخی شرکت‌ها برگزار می‌شه، بیشتر صوریه و رؤسای این شرکت‌ها برای تقدیر از خودشون این مراسم رو برگزار می‌کنن؛ راستش بخش اعظم پروژه‌های موفق توسط کسایی انجام شده‌ که کارها رو به‌پیش می‌برند نه کسی که فقط ایده در کرده! یا اصطلاحا خلاقیت به خرج داده.» آنچه در این مقاله قصد داریم مورد بررسی قرار دهیم، عوامل اصلی موفقیت آقای توروالدز و مهم‌ترین دستاورد وی یعنی لینوکس است. با سکان آکادمی همراه باشید.

]]>
2017-02-24T14:52:05+00:00 https://sokanacademy.com/blog/1145/لینوس-توروالدز-پروژه‌های-موفق-حاصل-۹۹-درصد-پشتکار-و-تنها-۱-درصد-نوآوری‌اند روزبه ژوله بنا به گفتۀ لینوس توروالدز، خالق کرنل لینوکس، سختکوشی عامل اصلی موفقیت یک پروژه است؛ او سخنان بزرگان صنایع مختلف را دربارۀ تاثیر خلاقیت در موفقیت یک پروژه، بیاساس و نامربوط خواند و گفت مراسم تقدیر از فعالیتهای خلاقانه که در برخی شرکتها برگزار میشه، بیشتر صوریه و رؤسای این شرکتها برای تقدیر از خودشون این مراسم رو برگزار میکنن؛ راستشبخش اعظم پروژههای موفق توسط کسایی انجام شده که کارها رو بهپیش میبرند نه کسی که فقط ایده در کرده!یا اصطلاحا خلاقیت به خرج داده. آنچه در این مقاله قصد داریم مورد بررسی قرار دهیم، عوامل اصلی موفقیت آقای توروالدزو مهمترین دستاورد وی یعنی لینوکس است. با سکان آکادمی همراه باشید.
<![CDATA[سایت شخصی دونالد ترامپ برای ساعاتی دیفیس شد!]]> سایت شخصی دونالد ترامپ برای ساعاتی دیفیس شد!

هکری که خود را Pro_Mast3r معرفی نموده است، موفق به ایجاد اختلال در کار سرور CloudFlare و Deface نمودن سایت دونالد ترامپ شد. این سرور که پشتیبانی کمپین انتخاباتی ترامپ را به عهده داشت، برای لحظاتی آفلاین شد اما در نهایت به شرایط عادی بازگشت. برای مطالعهٔ جزئیات بیشتر در مورد این حمله، در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید.

]]>
2017-02-24T14:52:05+00:00 https://sokanacademy.com/blog/1146/سایت-شخصی-دونالد-ترامپ-برای-ساعاتی-دیفیس-شد رائفه خلیلی هکری که خود را Pro_Mast3r معرفی نموده است، موفق به ایجاد اختلال در کار سرور CloudFlare و Defaceنمودن سایت دونالد ترامپ شد. این سرور که پشتیبانی کمپین انتخاباتی ترامپ را به عهده داشت، برای لحظاتیآفلاین شد اما در نهایت به شرایط عادی بازگشت. برای مطالعهٔ جزئیات بیشتر در مورد این حمله، در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید.