فید وبلاگ سکان فید وبلاگ سکان Tue, 20 Mar 2018 19:21:33 +0000 Zend_Feed_Writer 2 (http://framework.zend.com) https://sokanacademy.com/ آیا شباهت‌هایی مابین تهیهٔ قورمه‌سبزی و توسعهٔ نرم‌افزار وجود دارد؟ Tue, 20 Mar 2018 19:21:33 +0000 https://sokanacademy.com/blog/5922/آیا-شباهت‌هایی-مابین-تهیه-قورمه‌سبزی-و-توسعهٔ-نرم‌افزار-وجود-دارد https://sokanacademy.com/blog/5922/آیا-شباهت‌هایی-مابین-تهیه-قورمه‌سبزی-و-توسعهٔ-نرم‌افزار-وجود-دارد بهزاد مرادی بهزاد مرادی  آیا شباهت‌هایی مابین تهیهٔ قورمه‌سبزی و توسعهٔ نرم‌افزار وجود دارد؟

یکی از چالشهایی که علاقمندان تازهکار در صنعت توسعهٔ نرمافزار با آن دستوپنجه نرم میکنند، وسواس به ایدهآلگرایی در کدنویسی و عرضهٔ نرمافزار یا اپلیکیشن است. به عبارت دیگر، تمایل به داشتن محصولی به اصطلاح باگفیری (بدون مشکل) با بهترین #تجربهٔ کاربری و حداکثر امکانات، گاهیاوقات منجر بدین خواهد شد تا اصلاً چنین نرمافزاری به بازار عرضه نشود! علاوه بر این، هیچ نرمافزاری را نمیتوان نام برد که از روز اول عالی بوده باشد بلکه به مرور زمان Mature (بالغ و کامل) شده تا در نهایت به جایی برسد که میتواند در مقایسه با دیگر رقبا حرفی برای گفتن داشته باشد. در همین راستا، در این مقاله با انجام مقایسهای ملموس مابین پخت قرمهسبزی و توسعهٔ نرمافزار، قصد داریم این بحث را بیشتر باز کرده و روی اهمیت این موضوع که نرمافزار شما نباید از روز اول بالغ و کامل باشد، تأکید خواهیم کرد.

]]>
0
Devil’s Advocate (وکیل مدافع شیطان) کیست و چرا حضورش در استارتاپ‌ها الزامی است! Tue, 20 Mar 2018 19:21:33 +0000 https://sokanacademy.com/blog/5899/وکیل-مدافع-شیطان-کیست-و-چرا-حضورش-در-استارتاپ‌ها-الزامی-است https://sokanacademy.com/blog/5899/وکیل-مدافع-شیطان-کیست-و-چرا-حضورش-در-استارتاپ‌ها-الزامی-است بهزاد مرادی بهزاد مرادی  Devil’s Advocate (وکیل مدافع شیطان) کیست و چرا حضورش در استارتاپ‌ها الزامی است!

اگرچه وجود چالشهای زیاد در یک تیم به خصوص تیمهای استارتاپی عامل بازدارندهای است، اما این در حالی است که گاهیاوقات نظرات مخالف میتوانند دیدگاه تصمیمگیرندگان در یک سازمان، شرکت و یا کسبوکار نوپا (استارتاپ) را بازتر از قبل کنند. در همین راستا، در این مقاله قصد داریم نقشی تحت عنوان وکیل مدافع شیطان را مورد بحث و بررسی قرار دهیم به طوری که اگر تیمی از یک سو پتانسیل پذیرش فردی با این نقش را داشته باشد و از سوی دیگر خانم/آقای وکیل مدافع شیطان هم بتواند کارش را به درستی انجام دهد، خیلی اوقات این قضیه میتواند جلوی ضررهای هنگفت قبل از شکست یک ایده یا محصول را بگیرد!

]]>
0
چگونه می‌توانیم با خلق یکسری ارزش‌ها و پایبندی به آن‌ها، فرایند تصمیم‌گیری خود را تسهیل کنیم؟ Tue, 20 Mar 2018 19:21:33 +0000 https://sokanacademy.com/blog/5896/چگونه-می‌توانیم-با-خلق-یکسری-ارزش‌ها-و-پایبندی-به-آن‌ها-فرایند-تصمیم‌گیری-خود-را-تسهیل-کنیم https://sokanacademy.com/blog/5896/چگونه-می‌توانیم-با-خلق-یکسری-ارزش‌ها-و-پایبندی-به-آن‌ها-فرایند-تصمیم‌گیری-خود-را-تسهیل-کنیم بهزاد مرادی بهزاد مرادی  چگونه می‌توانیم با خلق یکسری ارزش‌ها و پایبندی به آن‌ها، فرایند تصمیم‌گیری خود را تسهیل کنیم؟

هر کدام از ما آدمها فارغ از جایگاه اجتماعی، شخصیت، حرفه و نوع کسبوکاری که داریم، در شرایطی قرار میگیریم که طبق میل باطنی یا علیرغم میل باطنی خود، باید دست به تصمیمگیری بزنیم؛ به عبارت دیگر، تصمیمگیری به عنوان بخشی لاینفک از زندگی روزمرهٔ ما تبدیل شده است. گرچه ذات انسان متمایل به آزادی در انتخاب و تصمیمگیری است، اما گاهیاوقات پیش میآید که فرایند انتخاب بین دو یا چند چیز اصلاً لذتبخش نبوده و حتی میتوان گفت که کاری استرسزا و چالشبرانگیز است! در همین راستا، در این مقاله قصد داریم بحثی را مطرح کنیم که اگر بتوانیم آن را در خود نهادینه کنیم، دشواری درصد قابلتوجهی از مواقعی که مجبور به تصمیمگیری میشویم به حداقل رسیده و منابع ذهنی خود را میتوانیم به مسائلی به مراتب مهمتر اختصاص دهیم. در ادامه، با سکان آکادمی همراه باشید.

]]>
0
نتایج نظرسنجی از دولوپرها توسط استک اورفلو در سال ۲۰۱۸ Tue, 20 Mar 2018 19:21:33 +0000 https://sokanacademy.com/blog/5894/نتایج-نظرسنجی-از-دولوپرها-توسط-استک-اورفلو-در-سال-دو-هزار-و-هجده https://sokanacademy.com/blog/5894/نتایج-نظرسنجی-از-دولوپرها-توسط-استک-اورفلو-در-سال-دو-هزار-و-هجده بهزاد مرادی بهزاد مرادی  نتایج نظرسنجی از دولوپرها توسط استک اورفلو در سال ۲۰۱۸

در سال ۲۰۱۸، بیش از ۱۰۰/۰۰۰ دولوپر از ۱۸۳ کشور در Developer Survey وبسایت محبوب استک اورفلو شرکت کردند که در این نظرسنجی اطلاعات ارزشمندی را با این سایت و بالتبع دیگر دولوپرها به اشتراک گذاشتند که در این پست هایلایتترین بخشهای این نظرسنجی را پوشش خواهیم داد.

]]>
0
Tim Berners-Lee: لزوم کنترل شرکت‌های تکنولوژی برای جلوگیری از به انحصار درآمدن وب Tue, 20 Mar 2018 19:21:33 +0000 https://sokanacademy.com/blog/5887/تیم-برنرز-لی-لزوم-کنترل-شرکت‌های-تکنولوژی-برای-جلوگیری-از-به-انحصار-درآمدن-وب https://sokanacademy.com/blog/5887/تیم-برنرز-لی-لزوم-کنترل-شرکت‌های-تکنولوژی-برای-جلوگیری-از-به-انحصار-درآمدن-وب هانیه نیرومند جلالی هانیه نیرومند جلالی  Tim Berners-Lee: لزوم کنترل شرکت‌های تکنولوژی برای جلوگیری از به انحصار درآمدن وب

مخترع وب، Tim Berners-Lee، نسبت به تمرکز قدرت در میان کمپانیهایی که مشخص میکنند چه چیزی در بستر وب منتشر شود و چه چیزی منتشر نشود، هشدار داد! Tim Berners-Lee از شرکتهای بزرگ تکنولوژی درخواست کرده است که به منظور جلوگیری از تبدیل وب به اسلحه (و یا استفاده از آن به عنوان یک اسلحه)، تحت کنترل قوانین سختگیرانهای قرار بگیرند.

]]>
0
Blaster: گیمی که ایلون ماسک در 12 سالگی طراحی کرد! Tue, 20 Mar 2018 19:21:33 +0000 https://sokanacademy.com/blog/5885/بلستر-گیمی-که-ایلان-ماسک-در-12-سالگی-طراحی-کرد https://sokanacademy.com/blog/5885/بلستر-گیمی-که-ایلان-ماسک-در-12-سالگی-طراحی-کرد آرش نقدی آرش نقدی  Blaster: گیمی که ایلون ماسک در 12 سالگی طراحی کرد!

شاید در مورد اولین بازی کامپیوتری جهان به نام DONKEY.BAS که توسط بیل گیتس در سال 1985 طراحی شد، چیزهایی شنیده باشید (برای آشنایی بیشتر با این گیم، به مقالهٔ بیدار ماندن بیل گیتس تا ۴ صبح برای نوشتن یک گیم به اسم DONKEY.BAS مراجعه نمایید). ایلون ماسک که به دلیل راهاندازی شرکتهای مطرحی همچون اسپیسایکس، تسلا و غیره نامش بر سر زبانها افتاده است، اولین بازی کامپیوتریاش را در سن 12 سالگی کهدر آن زمان در آفریقای جنوبی زندگی میکرد، کدنویسی نمود.

]]>
0
راه‌کارهای روانشناختی به منظور ربودن مشتریان از رقبای کسب‌وکار خود Tue, 20 Mar 2018 19:21:33 +0000 https://sokanacademy.com/blog/5882/راه‌کارهای-روانشناختی-به-منظور-ربودن-مشتریان-از-رقبای-کسب‌وکار-خود https://sokanacademy.com/blog/5882/راه‌کارهای-روانشناختی-به-منظور-ربودن-مشتریان-از-رقبای-کسب‌وکار-خود نهال سهیلی‌فر نهال سهیلی‌فر  راه‌کارهای روانشناختی به منظور ربودن مشتریان از رقبای کسب‌وکار خود

فرض کنیم شما محصول یا سرویسی عالی که همه را به شگفتی واداشته تولید کردهاید و اکنون آمادهاید تا با استفاده از آن، کسانی که به چنین چیزی نیاز دارند را تحت تأثیر قرار داده و سود قابلتوجهی به جیب بزنید. در یک کلام، محصولتان چیزی خارقالعاده است و بر این باورید که به زودی در بازار گوی سبقت را از رقبا خواهد ربود؛ به عبارت دیگر، واقعیت پیش چشمتان بدین صورت است که شما بهترین راهحل موجود را در مارکت ارائه کردهاید و پس از این، همه چیز خودبهخود روی غلتک خواهد افتاد اما مسئلهای که ممکن است این رؤیای شیرینتان را بر هم بزند این است که اگر محصولات پیش از محصول شما در بازار موجود بوده و عاداتی قوی را در مشتریان ایجاد کرده باشند و به نوعی مشتریان بالقوهٔ شما به دیگر خدمات یا محصولات معتاد شده باشند، شما با چالشی جدی مواجه خواهید شد (در همین راستا، توصیه میکنیم به مقالهٔ چگونه کاربران را عاشق سرویس آنلاین خود کنیم؟ مراجعه نمایید).

]]>
0