فید وبلاگ سکان آکادمی 2017-03-25T23:39:30+00:00 Zend_Feed_Writer https://sokanacademy.com/ <![CDATA[نام و لوگوی بلوتوث از کجا آمده و اصلا چرا بلوتوث را «بلوتوث» نامیده‌اند؟]]> نام و لوگوی بلوتوث از کجا آمده و اصلا چرا بلوتوث را «بلوتوث» نامیده‌اند؟

حتماً شما هم داستان‌های زیادی در مورد منشاء نام و لوگوی شرکت‌ها و برندهای معروف دنیا شنیده‌اید؛ مثلاً اینکه لوگوی زبان برنامه‌نویسی جاوا چگونه انتخاب شد؟ یا این‌که نام ویندوز از کجا آمده است؟ یا چرا کلمۀ «جاوا» در نام زبان جاوا اسکریپت آمده است؟ در این مقاله قصد داریم داستان نام‌گذاری تکنولوژی Bluetooth را تعریف کنیم. در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید.

]]>
2017-03-25T23:39:30+00:00 https://sokanacademy.com/blog/1754/نام-و-لوگوی-بلوتوث-از-کجا-آمده-و-اصلا-چرا-بلوتوث-را-بلوتوث-نامیده‌اند رائفه خلیلی حتماً شما هم داستانهای زیادی در مورد منشاء نام و لوگوی شرکتها و برندهای معروف دنیا شنیدهاید؛ مثلاً اینکه لوگوی زبان برنامهنویسی جاوا چگونه انتخاب شد؟ یا اینکه نام ویندوز از کجا آمده است؟ یا چرا کلمۀ جاوادر نام زبان جاوا اسکریپت آمده است؟ در این مقاله قصد داریم داستان نامگذاری تکنولوژی Bluetoothرا تعریف کنیم. در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید.
<![CDATA[دردسری که افراد مشهور تجربه‌اش کرده‌اند: هک و انتشار عکس‌های سلبریتی‌ها در اینترنت (Fappening 2.0)]]> دردسری که افراد مشهور تجربه‌اش کرده‌اند: هک و انتشار عکس‌های سلبریتی‌ها در اینترنت (Fappening 2.0)

این روزها شاهد این موضوع هستیم که عکس‌های خصوصی افراد مشهور به خصوص بازیگران زن در وبسایت‌های مختلف پخش شده است که در دنیای وب، این معضل به اصطلاح  Fappening 2.0 نامیده می‌شود. این‌که چگونه این عکس‌ها هک می‌شوند هنوز مشخص نیست اما یکی از دلایل آن می‌تواند، دسترسی به اکانت‌های شخصی این افراد باشد. تقریبا 3 سال پس از افشاگری‌های عادی که در دنیای واقعی رخ می‌داد، Fappening 2.0 یا «پخش عکس‌های خصوصی سلبریتی‌ها» در دنیای مجازی آغاز شد. برای آشنایی بیشتر با جزئیات این مسئله، با سکان آکادمی همراه باشید.

]]>
2017-03-25T23:39:30+00:00 https://sokanacademy.com/blog/1742/دردسری-که-افراد-مشهور-تجربه‌اش-کرده‌اند-هک-و-انتشار-عکس‌های-سلبریتی‌ها-در-اینترنت بهاره صفوی این روزها شاهد این موضوع هستیم که عکسهای خصوصی افراد مشهور به خصوص بازیگران زن در وبسایتهای مختلف پخش شده است کهدر دنیای وب، این معضلبه اصطلاح Fappening 2.0 نامیده میشود. اینکه چگونه این عکسها هک میشوند هنوز مشخص نیست اما یکی از دلایل آن میتواند، دسترسی به اکانتهایشخصی این افراد باشد. تقریبا 3 سال پس از افشاگریهای عادی که در دنیای واقعی رخ میداد، Fappening 2.0 یا پخش عکسهای خصوصی سلبریتیها در دنیای مجازی آغاز شد.برای آشنایی بیشتر با جزئیات این مسئله، با سکان آکادمی همراه باشید.
<![CDATA[React و React Native: معرفی، کاربردها و مزایا]]>

لایبرری جاوااسکریپتی React توسط فیسبوک به عنوان راه‌حلی کاربردی برای استفاده در اپ‌هایی با قابلیت توسعهٔ بالا و ترافیک سنگین ایجاد شد؛ این شرکت با مشکلاتی در زمان بارگذاری در قسمت تبلیغات خود روبه‌رو بود و به ریلود پیوسته نیازمند بود که باعث کند شدن صفحاتش می‌شد و به همین منظور، مهندسین فیسبوک شروع به کار روی ایده‌ای با این هدف کردند که «چه می‌شد اگر آن‌ها مجبور به آپدیت کدها در هر تغییر و اجرای آن تغییرات در DOM نبودند و چه می‌شد اگر خود DOM می‌توانست به جای رندر دوبارهٔ کل صفحه، تنها در قسمت تغییر کرده، صفحه مورد نظر را رندر می‌کرد؟» و نتیجه این شد که React خلق شد و بسیاری از مشکلاتی که برنامه‌نویسان با آن‌ها دست‌و‌پنجه نرم می‌کردند را مرتفع کرد. البته فیسبوک کار خود را به اینجا ختم نکرد و چندی بعدی React Native را به بازار عرضه کرد که توسعه‌دهندگان موبایل می‌توانند با استفاده از آن، اپ‌هایی در ظاهر هیبریدی اما در اصل نیتیو توسعه دهند. در این مقاله با سکان آکادمی همراه باشید تا به بررسی مزیت‌های هر کدام از این محصولات فیسبوک بپردازیم.

]]>
2017-03-25T23:39:30+00:00 https://sokanacademy.com/blog/1100/ریئکت-و-ریئکت-نیتو-معرفی-کاربردها-و-مزایا مرتضی صمدی لایبرری جاوااسکریپتی React توسط فیسبوک به عنوان راهحلی کاربردی برای استفاده در اپهایی با قابلیت توسعهٔ بالا و ترافیک سنگین ایجاد شد؛ این شرکت با مشکلاتی در زمان بارگذاری در قسمت تبلیغات خود روبهرو بود و به ریلود پیوسته نیازمند بود که باعث کند شدن صفحاتش میشد و به همین منظور، مهندسین فیسبوک شروع به کار روی ایدهای بااین هدف کردند که چه میشد اگر آنها مجبور به آپدیت کدها در هر تغییر و اجرای آن تغییرات در DOM نبودند و چه میشد اگر خود DOM میتوانست به جای رندر دوبارهٔ کل صفحه، تنها در قسمت تغییر کرده، صفحه مورد نظر را رندر میکرد؟ و نتیجه این شد که React خلق شد و بسیاری از مشکلاتی که برنامهنویسان با آنها دستوپنجه نرم میکردند را مرتفع کرد. البته فیسبوک کار خود را به اینجا ختم نکرد و چندی بعدی React Native را به بازار عرضه کرد که توسعهدهندگان موبایل میتوانند با استفاده از آن، اپهایی در ظاهر هیبریدی اما در اصل نیتیو توسعه دهند. در این مقاله با سکان آکادمی همراه باشید تا به بررسی مزیتهای هر کدام از این محصولات فیسبوک بپردازیم.
<![CDATA[نتایج نظرسنجی توسعه‌دهندگان Stack Overflow در سال ۲۰۱۷]]> نتایج نظرسنجی توسعه‌دهندگان Stack Overflow در سال ۲۰۱۷

از سال ۲۰۱۱ تاکنون، همه ساله سایت استک‌ اورفلو اقدام به اجرای یک نظرسنجی در حوزهٔ برنامهٔ‌نویسی در ماه ژانویه می‌کند که سال ۲۰۱۷ هم از این قاعده مستثنی نبوده و چندی پیش نتایج این تحقیق منتشر شد. در این نظرسنجی سؤالاتی در مورد تکنولوژی‌های مورد علاقه، عادات کدنویسی و تمایلات برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان در مورد محیط کار، زبان‌های برنامه‌نویسی و غیره پرسیده می‌شود که هدف اصلی از این‌کار، بهبود زندگی توسعه‌دهندگان با ارائهٔ اطلاعاتی در مورد خودشان، رقبایشان و همچنین صنعتی که در آن مشغول به کار هستند است. در این مقاله قصد داریم اهم نتایج را با شما به اشتراک بگذاریم؛ در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید.

]]>
2017-03-25T23:39:30+00:00 https://sokanacademy.com/blog/1758/نتایج-نظرسنجی-توسعه‌دهندگان-استک-اورفلو-در-سال-۲۰۱۷ بهزاد مرادی از سال ۲۰۱۱ تاکنون، همه ساله سایت استک اورفلو اقدام به اجرای یک نظرسنجی در حوزهٔ برنامهٔنویسی در ماه ژانویه میکند که سال ۲۰۱۷ هم از این قاعده مستثنی نبوده و چندی پیش نتایج این تحقیق منتشر شد. در این نظرسنجی سؤالاتی در مورد تکنولوژیهای مورد علاقه، عادات کدنویسی و تمایلات برنامهنویسان و توسعهدهندگان در مورد محیط کار، زبانهای برنامهنویسی و غیره پرسیده میشود که هدف اصلی از اینکار، بهبود زندگی توسعهدهندگان با ارائهٔ اطلاعاتی در مورد خودشان، رقبایشان و همچنین صنعتی که در آن مشغول به کار هستند است. در این مقاله قصد داریم اهم نتایج را با شما به اشتراک بگذاریم؛ در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید.