Facebook Container: افزونه‌­ای برای فایرفاکس جهت جلوگیری از ردیابی کاربران توسط فیسبوک

Facebook Container: افزونه‌­ای برای فایرفاکس جهت جلوگیری از ردیابی کاربران توسط فیسبوک

Facebook Container به این منظور طراحی شده تا فیسبوک نتواند رفتار کاربرانی که از مرورگر فایرفاکس استفاده می‌کنند را رصد کند. به گفتهٔ بنیاد موزیلا، این افزونه از تکنولوژی‌هایی بهره گرفته است که امنیت کاربران را طی سال‌ها حفظ کرده‌اند. در واقع، این افزونه قادر است از ردیابی کاربر بیرون از اکوسیستم فیسبوک جلوگیری کند ولی نمی‌تواند جلوی فیسبوک برای ردیابی رفتار کاربر هنگامی که در این شبکهٔ اجتماعی حضور دارد را بگیرد!

Facebook Container چگونه کار می‌کند؟
پس از نصب این افزونه، اکانت شما از فیسبوک خارج می‌شود و تمامی کوکی‌های سایت نیز از بین می‌روند. هنگامی که دوباره به فیسبوک مراجعه می‌کنید، این افزونه آن را در کانتینری جداگانه اجرا می‌کند و تب مربوطه را به رنگ آبی درمی‌آورد.

در واقع، پس از ورود دوباره به اکانت خود می‌توانید مانند همیشه از فیسبوک استفاده کنید اما اگر بر یک لینک یا وب‌سایتی که به فیسبوک مربوط نیست بروید، آن‌ها خارج از کانتینر مخصوص فیسبوک اجرا می‌شوند که بدین ترتیب از ردیابی کاربران در دیگر وب‌سایت‌ها و سوء‌استفاده از کوکیِ سایت‌های به اصطلاح Third Party جلوگیری می‌شود که با این کار، فرستادن تبلیغاتی که کاربر را ترغیب به کلیک نماید به همراه دیگر پیام‌های هدفمند سخت‌تر می‌گردد.

در عین حال، این افزونه محدودیت‌هایی نیز ایجاد می‌کند بدین شکل که اگر از اکانت فیسبوک برای لاگین در دیگر سایت‌ها استفاده کنید، ممکن است با مشکل مواجه شوید مضاف بر اینکه افزونهٔ Facebook Container تنها از ردیابی کاربران توسط فیسبوک در مرورگر فایرفاکس جلوگیری می‌کند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon