Enlight: مجموعه آموزش‌های اپن‌سورس توسعهٔ نرم‌افزار

Enlight: مجموعه آموزش‌های اپن‌سورس توسعهٔ نرم‌افزار

Enlight مجموعه‌‌ای از مقالات و آموزش‌ها است که برای بهبود فرایند یادگیری کدنویسی، به صورت اپن‌سورس جمع‌آوری شده‌اند به طوری که با پوشش بسیاری از زبان‌ها و تکنولوژی‌ها، توانسته اکثر مباحث مربوط به توسعهٔ نرم‌افزار را شامل می‌شود.

Enlight چگونه شکل گرفت؟
چند سال پیش خالق این پروژه با نام Samay شروع به یادگیری برنامه‌نویسی وب کرده بود و در ابتدا بسیاری از دوره‌های مربوطه را گذراند و کتاب‌های بسیاری را هم مطالعه کرد و در این بین با اصطلاحات و ترفندهای زیادی آشنا شد اما به گفتهٔ خودش، واقعاً نمی‌توانست از این داشته‌ها استفاده کند که در نهایت با دنبال کردن یکسری آموزش آنلاین، پروژه‌های کوچکی را نوشت و با به اشتراک گذاشتن سورس‌کدهایش در گیت‌هاب، بیشتر خودش را محک زد. همچنین وی معتقد بود که بهترین راه برای یادگیری برنامه‌نویسی، خلق یک برنامه است؛ برنامه‌ای که از نوشتن آن لذت ببرید و سپس به مرور زمان و با تجربه‌ای که کسب می‌کنید، برنامهٔ خود را بهتر و بهتر کنید و چیزی که در پایان خواهید دید، مسلماً شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

چه‌طور می توان در این پروژه شرکت کرد؟
Enligh اپن‌سورس است. به عبارتی، به راحتی می‌توان در توسعه‌اش مشارکت داشت و چنانچه شما هم یک پروژهٔ تحت وب دارید یا یک برنامهٔ کاربردی یا هر چیز مفید دیگری، می‌توانید در این پروژه سهیم باشید. اینکه با چه زبانی برنامه‌نویسی می‌کنید چندان مهم نیست؛ بلکه تنها کافی است آن‌ را برای Enlight ارسال کنید.

در پایان لازم به ذکر است که علاوه بر آموزش‌های مرتبط با توسعهٔ وب، مباحث حول هوش مصنوعی، بلاکچین، توسعهٔ بات و ... نیز در این پلتفرم آموزشی عرضه شده است.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon