Dtazar: ابزاری برای جستجو و اشتراک‌گذاری دیتای تحقیقاتی

Dtazar: ابزاری برای جستجو و اشتراک‌گذاری دیتای تحقیقاتی

حجم داده‌های مختلف در اینترنت زیاد و متناوب است و این میزان هر ساله رشد قابل‌توجهی دارد به طوری که این رشد شغل‌‌های جدیدی را ایجاد می‌‌کند که به دیتا مربوط هستند (مانند دیتا ساینتیست‌ها).

Datazar ابزاری است که با استفاده از آن می‌توان دست به جستجو، دسته‌بندی و آنالیز دیتا زد. این وب‌سایت برای کسانی که به‌ دنبال اشتراک دیتا برای عموم هستند، اکانت رایگان عرضه می‌کند.

Datazar با دیتای ارسالی توسط کاربران مختلف کار می‌کند؛ بنابراین سورسی اجتماعی برای دانشمندان و متخصصان دیتا محسوب می‌گردد. پس از ایجاد اکانت، شما به داشبورد پنل کاربری دسترسی خواهید داشت که می‌توانید در آنجا دیتا را در فرمت‌های Excel یا CSV منتشر کنید.

چارت‌های مختلف و زیادی هستند که می‌توانید بدون یک خط کدنویسی، دیتای خود را در قالب یکی از آن‌ها نمایش دهید و لازم است بدانید که کلیهٔ این مراحل به‌ صورت خودکار هستند و پس از آپلود دیتا در سایت، برای عموم قابل‌دسترسی هستند اما اگر اکانت پریمیوم (پولی) داشته باشید، می‌توانید با دیتاسِت‌های خصوصی و عمومی کار کنید اما این گزینه بیشتر برای تیم‌ها یا متخصصانی که بودجهٔ تحقیقاتی دارند، مناسب است. 

در کنار هر پروژۀ آپلود شده در این سایت، این امکان را در اختیار کاربر قرار می‌گیرد تا بتواند با دیگران چت کرده، یافته‌های خود را با دیگران به‌ اشتراک گذاشته و همچنین کسانی که دنبال همکاری در پروژه‌ها هستند را مشاهده کند. تمامی پروژه‌ها تگ‌هایی دارند که به دسته‌بندی آن‌ها و بالتبع یافتن آن‌ها توسط کاربران کمک می‌کند. همچنین در قسمت Activity Log، می‌توانید مشارکت‌کنندگان در پروژه‌ها و فعالیت‌های اخیرشان را مشاهده کنید.

همچنین در Datazar گرو‌ه‌های بزرگ (کامیونیتی‌ها) می‌توانند با هم جمع شوند و تحت یک برند واحد پروژه‌ها را به‌ اشتراک بگذارند. تمام فایل‌های عرضه شده در این سایت برای دانلود رایگان هستند و حتی می‌توان توسط API این سرویس، دیتای مد نظر خود را دریافت کرد. روی‌ هم‌ رفته، اگر یکی از علاقمندان به دیتا هستید، حتماً امکانات این سایت نظر مساعد شما را جلب خواهد کرد.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon