dock.io: پروتکلی پویا مبتنی بر بلاکچین انتقال اطلاعات پروفایل به پلتفرم‌های مختلف در وب

dock.io: پروتکلی پویا مبتنی بر بلاکچین انتقال اطلاعات پروفایل به پلتفرم‌های مختلف در وب

dock.io پروتکلی برای تبادل و انتقال اطلاعات، سوابق و رزومۀ کاری پروفایل شما در پلتفرم‌های مختلف است که با استفاده از تکنولوژی #بلاکچین قابلیت اشتراک گذاری در سراسر وب را دارد. این پروتکل ویژگی‌های زیادی برای انتقال اطلاعات در بین پلتفرم‌های مختلف به دولوپرها ارائه می‌دهد که در این پست به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

دسترسی به اطلاعات در همه جا
اطلاعات شما در پلتفرم‌های مختلفِ سراسر وب ذخیره شده است و اگر بخواهید هر کدام را جداگانه مدیریت کنید، باید وقت و انرژی زیادی را صرف کنید. از طرفی، با مدیریت جداگانهٔ اَکانت‌های مختلف، کنترل کاملی بر نحوۀ ذخیره و استفادهٔ اطلاعات خود در آن‌ها ندارید. dock.io به شما این امکان را می‌دهد تا منبعی کامل با قابلیت اشتراک‌گذاری از اطلاعات و رزومۀ کاری خود در اختیار داشته باشید.

به‌روزرسانی هماهنگ در تمام پلتفرم‌ها
با بروزرسانی و تغییر اطلاعات خود در یکی از وب‌سایت‌های متصل به حساب dock.io خود، باقی پلتفرم‌های آن شبکه به صورت خودکار به‌روزرسانی می‌شوند.

خداحافظی با ساین‌آپ فُرم‌های طولانی
به محض ثبت‌نام در سرویسی جدید، اطلاعات ذخیره شدۀ شما در دسترس است؛ بنابراین دیگر نیازی نیست هر بار برای ثبت‌نام در یک سایت جدید، اطلاعات مشابه و تکراری خود را در فرم ثبت‌نام وارد کنید.

کنترل کامل روی دیتای شخصی خود
شما به تمام اطلاعات حساب کاربری خود دسترسی دارید. به عنوان مثال، می‌توانید انتخاب کنید کدام اپلیکیشن‌ها اطلاعات شما را در اختیار داشته باشند و چه مواردی از آن را به اشتراک بگذارند.

بر پایۀ تکنولوژی بلاکچین
امنیت پروتکل غیرمتمرکز dock.io با استفاده از تکنولوژی بلاکچین تأمین شده است (Decentralized یا غیرمتمرکز در اینجا به این معنی است که برخلاف سرویس‌هایی همچون فیسبوک و لینکداین، شما می‌توانید اطلاعات را از یک سرویس به سرویسی دیگر انتقال دهید به طوری که ذخیرۀ اطلاعات شما متمرکز بر یک پلتفرم خاص نیست.)

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon