Dnote: ابزار کامندلاین به منظور نکته‌برداری از چیزهایی که در حین کدنویسی می‌آموزیم

Dnote: ابزار کامندلاین به منظور نکته‌برداری از چیزهایی که در حین کدنویسی می‌آموزیم

Dnote یک نرم‌افزار کامندلاین مفید برای مشکل فراموش‌ کردن مطالب جدید است. به عبارت دیگر، Dnote یک ابزار کامندلاین برای ثبت‌ و ضبط کردن مطالبی است که در زمان کد‌نویسی یاد می‌گیرید.

دولوپرها هر روز مسائل زیادی را در حین برنامه‌نویسی یاد می‌گیرند و بیشتر چیزهایی که یاد می‌گیرند ممکن است به دست فراموشی سپرده شوند چرا که در جایی ثبت نمی‌شوند. در واقع، نبود هیچ الگویی برای خلاصه‌نویسی و نوشتن آموخته‌های جدید، یکی از مشکلات عمدهٔ برخی از برنامه‌نویسان مبتدی -و حتی حرفه‌ای‌ها- است. به گفتهٔ برخی بزرگان:

کم‌‌رنگ‌ترین جو‌هر‌ها از قوی‌ترین حافظه‌ها ماندگار‌تر است.

Dnote برای نوشتن یادداشت‌های فنی طراحی شده‌ است تا به راحتی در محیط ترمینال، آموخته‌های خود را ثبت‌ کنید. برخی از قابلیت‌های این ابزار اپن‌سورس عبارتند از:

کمتر فراموش می‌کنید: ما به سرعت فراموش می‌کنیم مگر اینکه آموخته‌‌هایمان را در جایی بنویسیم و آن‌ها را اصلاح‌ کنیم و در موردشان تجدید نظر کنیم.

نیازی به خروج از محیط کامندلاین نیست: می‌توانید یادداشت‌‌ها و نکات فنی که آموخته‌اید را بدون نیاز به ترک کردن محیط ترمینال بنویسید و در دایرکتوری home سیستم‌عامل مبتنی بر یونیکس خود -همچون لینوکس یا مکینتاش- ذخیره کنید. با این روش بر روی کاری که انجام می‌دهید متمرکز باقی بمانید.

اپن سورس و رایگان است: Dnote یک نرم‌افزار رایگان با لایسنس MIT است.

راهنمای نصب Dnote
به منظور نصب این ابزار روی Linux یا MacOS، دستور زیر را در ترمینال اجرا نمایید:

$ curl -s https://raw.githubusercontent.com/dnote-io/cli/master/install.sh | sh

لازم به ذکر است که ممکن است در برخی مواقع نیاز به پرمیشن روت داشته باشید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon