CopperheadOS: سیستم‌عامل اپن‌سورس، رایگان و امن موبایل با قابلیت پشتیبانی از اپ‌های اندرویدی

CopperheadOS: سیستم‌عامل اپن‌سورس، رایگان و امن موبایل با قابلیت پشتیبانی از اپ‌های اندرویدی

Copperhead یک شرکت امنیت اطلاعات واقع در تورونتو کانادا است که در حوزهٔ حفاظت از دیتای دستگاه‌های موبایل فعالیت می‌کند. این شرکت در راستای فعالیت‌هایش، سیستم‌عاملی به بازار عرضه کرده است تحت عنوان CopperheadOS که حریم خصوصی کاربران و امنیت ایشان مرکز توجه قرار گرفته است.

CopperheadOS -طبق ادعای شرکت سازنده‌اش- هرگونه اکسپلویت (آسیب‌پذیری) را دشوار ساخته و همین مسئله امنیت این سیستم‌عامل موبایل را دوچندان ساخته‌ است.

لایبرری استاندارد C از یک سو و همچنین کِرنِل بهینه از سوی دیگر، جلوی هرگونه اورفلو، مشکلات حافظه و اختلالات هسته را به حداقل رسانده است. یکی دیگر از مزیت‌های این سیستم‌عامل ایزوله‌تر کردن اپ‌ها و سرویس‌ها است که منجر به امنیت بیشتر کاربر می‌گردد. همچنین با رَندُم کردن آدرس MAC، بهبودهایی در حوزهٔ نتورک این سیستم‌عامل صورت گرفته است.

چه دیوایس‌هایی پشتیبانی می‌شوند؟
CopperheadOS در حال حاضر (۲۰۱۸) از Nexus 5X و Nexus 6P به صورت رایگان و از Pixel و Pixel XL نیز به صورت غیررایگان پشتیبانی می‌کند.

به طور کلی، سیستم‌عامل CopperheadOS به مرور زمان از کلیهٔ دیوایس‌هایی که توسط Android Open Source Project پشتیبانی شود، معماری ۶۴بیتی داشته و حافظهٔ رم از نوع LPDDR4 داشته باشند پشتیبانی می‌کند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon