Connected Vehicle API: ای‌پی‌آی آزمایشی کمپانی بنز برای جدیدترین خودروهای خود

Connected Vehicle API: ای‌پی‌آی آزمایشی کمپانی بنز برای جدیدترین خودروهای خود

Mercedes-Benz، غول اتومبیل‌سازی Daimler، از یک API جدید برای خودروهای خود رونمایی کرده است (شرکت خودروسازی دایلمر، مالک چندین شرکت تابعه و برند خودروسازی از جمله مرسدس بنز و سهام‌دار چندین شرکت خودروسازی از جمله تسلا موتورز است).

این API دسترسی به برخی داده‌ها و قابلیت‌های خودروهایی را فراهم می‌کند که از آن پشتیبانی می‌کنند. وقتی پای دیتا به میان بیاید، دولوپرها با استفاده از این API می‌توانند ریکوئست دسترسی به داده‌هایی مانند محل جغرافیایی خودرو، حجم سوخت و فشار تایرها را دریافت کنند. مرسدس بنز یادآور شده است که:

Connected Vehicle API به طور کامل توسعه نیافته، اما هم‌اکنون هم خیلی نزدیک به نسخه نهایی است که بعداً ارائه خواهیم کرد. با این وجود، رویکرد کمپانی بنز این است که به دولوپرها اجازه دهد در همین مراحل اولیه، با کار کردن با این API تجربه کسب کنند.

به دلایل ایمنی، واضح است که دولوپرها نمی‌توانند به قابلیت‌هایی مانند کنترل فرمان دسترسی پیدا کنند (البته در صورت نیاز، می‌توانند کنترل برخی از قابلیت‌ها مانند قفل کردن و باز کردن قفل درب خودرو را در دست داشته باشند). در نهایت، مرسدس بنز معتقد است که این API جدید منجر به ایجاد خدمات مطلوب‌تر و تجربه‌ٔ رانندگی بهتر خواهد شد (مشاهدهٔ‌ مستندات Connected Vehicle API کمپانی بنز).

برخی قابلیت‌های API خودروهای بنز
در ادامه، لیستی از برخی قابلیت‌های شاخص Connected Vehicle API بنز آمده که عبارتند از:
- خودرو: اطلاعات خودرو مانند اسب بخار، کد رنگ، تعداد درب‌ها و صندلی‌ها، نوع سوخت و مدل خودرو
- تایرها: اطلاعات مربوط به فشار هوای تایر
- درب‌ها: وضعیت درب، قابلیت قفل کردن یا باز کردن قفل درب‌ها
- محل: محل جغرافیایی فعلی خودرو
- مسافت‌سنج: اطلاعات مربوط به مسافت پیموده شده توسط خودرو
- سوخت: سطح فعلی سوخت
- وضعیت شارژ: وضعیت فعلی باطری (برای وسایل نقلیهٔ الکتریکی)

مرسدس بنز همچنین شبیه‌ساز آنلاینی را به منظور استفاده و تست API جدید خود ارائه کرده است به طوری که این شبیه‌ساز اجازه می‌دهد تا ایده‌های خود را بدون نیاز به آزمایش روی یک خودروی فیزیکی واقعی، تست کنید. در شبیه‌ساز خودروی مجازی، تغییر حالت خودرو به منظور تست تمامی جنبه‌های اپلیکیشن شما یا API امکان‌پذیر است.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon