Colibri: مرورگری مینیمالیستی

Colibri: مرورگری مینیمالیستی

Colibri مرورگری است که با هدف سرعت، اثربخشی و انعطاف‌پذیری بالا طراحی شده است و در مقایسه با سایر مرورگرهای وب همچون گوگل کروم، فایرفاکس و غیره، از یک طراحی مینیمالیستی برخوردار است که این ویژگی کمینه‌گرایی با حذف Tab Bar به حد اعلای خود رسیده است!

همان‌طور که پیش از این گفتیم، توسعه‌دهندگان مرورگر Colibri تب‌هایی که در بالای مرورگر قرار می‌گرفتند را حذف کرده‌اند تا با این کار هم کمک به بیشتر شدن فضای نمایش سایت کرده باشند و مهم‌تر از آن، کمک به کاهش استفاده از منابع سیستم همچون رم و سی‌پی‌یو کرده باشند!

در معرفی این مرورگر باید گفت که بخشی تحت عنوان Links جایگزین Tabs شده است (البته Links در این مرورگر قرار است وظایف Bookmarks و History را هم انجام دهد.) اگر شما تمایل داشته باشید تا یک سایتی که قبلاً مشاهده کرده‌اید را مجدد باز نمایید، صرفاً با یک کلیک می‌توانید سایت مد نظر را به Links اضافه کنید به طوری که در آینده به راحتی خواهید توانست در لینک‌ها به فیلتر کردن، جستجو و حتی گروه‌بندی آن‌ها بپردازید.

همچنین گفتیم که کاربر می‌تواند به گروه‌بندی لینک سایت‌هایی که قبلاً ذخیره کرده است بپردازد که این کار از طریق Lists صورت می‌گیرد. جالب است بدانید که هم Lists و هم Links روی سروری خاص به صورت امن و به نام خود شما ذخیره می‌شوند و این اطمینان را می‌توان داد که همواره اطلاعات شما در دسترس خواهند بود.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon