Coinmon: ابزاری جهت اطلاع از قیمت بیتکوین و دیگر کریپتوکارنسی‌ها از طریق کامندلاین

Coinmon: ابزاری جهت اطلاع از قیمت بیتکوین و دیگر کریپتوکارنسی‌ها از طریق کامندلاین

اگر کاربر لینوکس هستید، در صورت آشنایی با رابط کامند‌لاین شانس این را خواهید داشت تا از قابلیت‌های بسیار زیاد سیستم خود استفاده کنید به طوری که ابزار‌هایی کاربردی برای محیط ترمینال ساخته شده که کار با آن را بسیار جذاب‌تر می‌کنند که یک از آن‌ها ابزاری است که قیمت بیتکوین و دیگر ارزهای رمزپایه را از طریق ترمینال چک می‌کند.

Coinmon ابزاری اپن‌سورس است که تمامی اطلاعاتی که در معرض دید کاربران قرار می‌دهد از طریق ای‌پی‌آی وب‌سایت Cryptocurrency Market Capitalizations فِچ (فراخوانی) می‌شود که این وب‌سایت یکی از مشهورترین‌ها در دنیای کریپتوکارنسی است و می‌توانید به آمار و ارقام آن اطمینان کنید. به عنوان معرفی Coinmon در ریپازیتوری گیت‌هاب این ابزار آمده است: 

بهترین ابزار CLI برای مهندسانی که بر روی ارزهای رمزپایه سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

راهنمای نصب Coinmon
برای نصب و استفاده از این ابزار، باید بر روی سیستم خود نودجی‌اس نسخهٔ 6 و یا بالاتر از آن را داشته باشید و برای نصب Node و NPM بر روی سیستم‌عامل اوبونتو، دبین و یا مینت، دستورات زیر را اجرا کنید:

$ sudo apt-get install nodejs
$ sudo apt-get install npm

حال که مطمئن شدید که نودجی‌اس و اِن‌پی‌ام بر روی سیستم شما نصب شده است، دستور زیر را برای نصب Coinmon اجرا کنید:

$ sudo npm install -g coinmon

چگونه با استفاده از Coinmon قیمت کریپتوکارنسی‌ها را چک کنیم؟
پس از نصب این ابزار، برای چک کردن قیمت‌ ارزهای رمزپایه‌ای همچون بیتکوین، فقط کافی است که دستور زیر را اجرا کنید تا لیستی از ارزها برای‌تان نمایش داده شود:

$ coinmon

Coinmon گزینه‌های بسیار زیادی برای شخصی‌سازی نتایج دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید نتایج دلخواه خود را ببینید. برای مثال، می‌توانید با استفاده از آپشن‌های c- و یا convert- به همراه نماد واحد پولی دلخواه، قیمت‌ها را در مقیاس واحد پولی مد نظر خود ببینید و این در حالی است که واحد‌های پولی پشتیبانی شده در این ابزار عبارتند از:‌

- AUD
- BRL
- CAD
- CHF
- CLP
- CNY
- CZK
- DKK
- EUR
- GBP
- HKD
- HUF
- IDR
- ILS
- INR
- JPY
- KRW
- MXN
- MYR
- NOK
- NZD
- PHP
- PKR
- PLN
- RUB
- SEK
- SGD
- THB
- TRY
- TWD
- ZAR

برای مثال داریم:

$ coinmon -c jpy

در واقع، کامند فوق قیمت‌ها را به یِن ژاپن تبدیل می‌کند. همچنین می‌توانید بالاترین قیمت کریپتوکارنسی‌‌ها را بر اساس میزان سرمایه‌گذاری بازار به دست آورید که برای این کار می‌توانید از آپشن‌های t- و یا top- استفاده کنید:

$ coinmon -t 50

همچنین برای پیدا کردن گزینه‌های دیگری که می‌توانید استفاده کنید و یا دانستن دیگر پارامترهای ساپورت شده در این ابزار، از آپشن h- و یا help- استفاده نمایید:

$ coinmon -h

این تمام چیزی است که باید برای آگاهی از قیمت ارزهای دیجیتالی مانند بیتکوین از طریق کامندلاین انجام می‌دادید. همچنین اگر علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیتکوین هستید، می‌توانید به مقالهٔ بیتکوین (Bitcoin) چیست؟ مراجعه نمایید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon