Coding with Chrome: افزونهٔ مرورگر گوگل کروم برای آموزش برنامه‌نویسی

Coding with Chrome: افزونهٔ مرورگر گوگل کروم برای آموزش برنامه‌نویسی

اپلیکیشن‌ها و دوره‌های آنلاین متعددی وجود دارند که در زمینهٔ آموزش کدنویسی به علاقمندان به بازار عرضه شده‌اند. گوگل هم در همین راستا، پلاگینی با عنوان Coding with Chrome در اختیار علاقمندان قرار داده است که می‌توانند به صورت آفلاین و صرفاً با استفاده از مرورگر خود اصول کدنویسی را بیاموزند.

Coding with Chrome پلتفرمی برای یادگیری اصول برنامه‌نویسی به شکل آفلاین را برای کاربران فراهم می‌کند. کاربران می‌توانند با Blockly ،Coffeescript ،Python ،HTML و JS برنامه‌نویسی کنند و خروجی Logo Turtle و سایر پلتفرم‌های مشابه مثل Sphero و Lego Mindstorms را دریافت کنند (لازم به ذکر است که این پلاگین در حال حاضر در مرحلهٔ آزمایشی است و ممکن است با اشکالات جزئی روبه‌رو باشد؛ اما در مجموع به نظر می‌رسد که عملکرد راضی‌کننده‌ای داشته باشد).

این اپلیکیشن بر آموزش برنامه‌نویسی به کدآموزان از طریق رابط کاربری بصری تمرکز دارد؛ روشی کاملاً متفاوت با آنچه که برنامه‌نویسان در گذشته برای آموزش استفاده می‌کردند. در واقع، آنها مجبور بودند تا کتاب‌های قطوری مطالعه کرده و در نرم‌افزارهای ساده‌ای همچون نوت‌پد کار کنند.

طبق توضیحات منتشر شده دربارهٔ این پلاگین، Coding with Chrome در حالت آفلاین نیز قابل دسترسی است بنابراین حتی اگر به اینترنت دسترسی نداشته باشید، قطعاً خللی در فرایند آموزشی شما ایجاد نخواهد شد. لازم به ذکر است که این افزونه رایگان بوده و اگر علاقمند به تست آن هستید، می‌توانید به صفحهٔ اختصاصی آن در Chrome Web Store مراجعه نمایید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon