Coding Autism: بنیادی برای آموزش اصول برنامه‌نویسی به بیماران مبتلا به اوتیسم

Coding Autism: بنیادی برای آموزش اصول برنامه‌نویسی به بیماران مبتلا به اوتیسم

Coding Autism مؤسسه‌ای است که به‌ صورت تخصصی روی آموزش افرادی کار می‌کند که مبتلا به بیماری اوتیسم هستند. در همین راستا، این مؤسسه به بیماران مبتلا به اوتیسم استفاده از نرم‌افزارهای مختلف، اصول کدنویسی، مهارت‌های مرتبط با مهندسی کامپیوتر و ... را آموزش می‌دهد.

Oliver Thornton، رئیس هیئت‌مدیره و یکی از اعضای Coding Autism، اعتقاد دارد که:

ما این مسئله رو نمی‌پذیریم که بیش از 80٪ جامعهٔ مبتلایان به اوتیسم بیکار باشن و ما به‌ عنوان حامیانی دلسوز که یا خود مبتلا به اوتیسم هستیم و یا شخصی از عزیزان‌مان از این بیماری رنج می‌برد، می‌دونیم که با داشتن منابع صحیح، آموزش، راهنمایی و فراهم آوردن محیطی مناسب، می‌شه افراد مبتلا به اوتیسم رو وارد بازار کار کرد.

طبق تحقیقات Coding Autism، افراد مبتلا به اوتیسم کارکنان بی‌نظیری می‌شوند چرا که آن‌ها به انجام کارهای تکراری علاقه‌مندند، توجه زیادی به جزئیات دارند، بسیار خوش‌بین هستند، ‌شخصیت‌هایی درون‌گرا داشته و در محیط‌های منظم عملکرد مطلوبی از خود نشان می‌دهند.

به‌ طور کلی، این مؤسسه به آموزش مهارت‌هایی می‌پردازد که برای رسیدن به سطح مقدماتی برای ورود به حرفهٔ طراحی و توسعهٔ وب ضروری‌اند. این مؤسسه بخش توسعهٔ وب را به‌ اختصار ASPIRE نامیده‌ است که این کلمه در واقع سرواژه‌ای است که از ابتدای معادل انگلیسی عبارات زیر گرفته شده است:

- خاص بودن بیماران اوتیسمی
- پیدا کردن مهارت‌های اجتماعی
- ساخت پورتفولیو
- برنامهٔ آموزشی ترکیبی
- آمادگی برای قرار گرفتن در دنیای واقعی کسب‌وکار
- مربی‌گری و اشتغال

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon