Black: لایبرری اپن‌سورس پایتون به منظور نظم­ بخشیدن به سورس‌کد

Black: لایبرری اپن‌سورس پایتون به منظور نظم­ بخشیدن به سورس‌کد

Black یک لایبرری برای زبان برنامه‌نویسی پایتون است که با رعایت کردن اصطلاحاً Indentation در سورس‌کد شما، برنامه‌ای با کدهای مرتب و تمیز به شما تحویل می‌دهد.

Black یک فرمت‌کنندهٔ کدهای پایتون است که با کنترل بر جزئیات سینتکس و فرمت نوشتاری، سرعت کدنویسی دولوپرهای پایتون را افزایش داده اما در عین حال از بروز ایرادهای رایج در فرمت کدنویسی جلوگیری به‌عمل می‌آورد که در نتیجه‌ٔ این کار، انرژی ذهنی دولوپر برای رسیدن به‌ کارهای مهم‌تری ذخیره خواهد شد!

کدی که با استفاده از این لایبرری فرمت شده باشد، صرف نظر از نوع پروژه، ظاهر یکسانی دارد و این در حالی است که Black با ایجاد جزئی‌ترین تغییرات، تسریع فرایند Review (بررسی) سورس‌کد را ممکن می‌سازد. در واقع، طرز کار Black به این‌گونه است که ساختار کد شما را به بهترین حالت ممکن تبدیل کرده و تمامی فاصله‌ها نیز در آن رعایت می‌شوند.

راهنمای نصب Black
برای نصب این لایبرری نیاز به نسخهٔ 3.6 به بالای پایتون دارید (در عین حال، توجه داشته باشید که این لایبرری می‌تواند تغییرات را بر روی کدهای پایتون نسخهٔ 2 نیز اعمال کند.) برای نصب Black می‌توانید به‌ راحتی با استفاده از پکیج مَنِجر pip آن را نصب نمایید:

$ pip install black

اگر دولوپر پایتون هستید، شما از چه ابزار فرمتی برای مرتب‌سازی سورس‌کد خود استفاده می‌کنید؟ نظرات، دیدگاه‌ها و تجربیات خود را با دیگر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon