App Development with Swift: کتابی تألیف‌شده توسط مهندسین اپل برای آموزش Swift

App Development with Swift: کتابی تألیف‌شده توسط مهندسین اپل برای آموزش Swift

App Development with Swift نام دوره‌ای آموزش است که توسط کارشناسان و مهندسین اپل تألیف شده و در قالب iBook نیز در اختیار علاقمندان به یادگیری زبان سوئیفت قرار گرفته است.

Tim Cook، مدیرعامل شرکت اپل، در ارتباط با لزوم تسهیل یادگیری اصول کدنویسی به علاقمندان گفته است:

امروزه ما شاهد تأثیر یادگیری کدنویسی در زندگی مردم و همچنین در اقتصاد آمریکا هستیم و در حال‌ حاضر هم صنعت نرم‌افزار یکی از بخش‌هایی هست که سریع‌ترین رشد رو در زمینهٔ‌ اشتغال‌زایی توی آمریکا داشته. از همین روی، تصمیم گرفتیم چیزی رو در اختیار دانشجویان و علاقمندان به کدنویسی قرار بدیم تا با استفاده از اون به یادگیری کدنویسی بپردازن. در این میان، کالج‌های محلی نقش به‌سزایی در تحقق رؤیاهای دانش‌آموزان بازی می‌کنن و ما امیدواریم که برگزاری این دوره‌ها درهای تازه‌ای رو به روی مردم باز کنه تا با هر پس‌زمینه و هر سطح دانشی که دارن،‌ بتونن به دنیای کدنویسی وارد شده و به آرزوهای خود برسن.

مهندسان و مربیان شرکت اپل سعی دارند تا با ارائهٔ این آموزش‌ها، زبان برنامه‌نویسی Swift را به یک زبان برنامه‌نویسی همگانی و پرطرفدار تبدیل کنند. همچنین Swift Playgrounds و Everyone Can Code که پیش از این ارائه شدند نیز حلقه‌هایی از همین زنجیره هستند (البته شرکت اپل برای دستیابی به این هدف، هنوز راه درازی را پیش‌رو دارد و در این راه باید از موانع بزرگی عبور نماید.)

لازم به ذکر است دورهٔ App Development with Swift از این نظر که منحصراً توسط شرکت اپل تألیف شده و به‌ صورت iBook منتشر شده است، منحصربه‌فرد است به طوری که ارائهٔ این برنامهٔ‌ آموزشی کتاب‌محور، کارایی آن‌ را برای استفاده در شیوهٔ آموزش و پرورش مرسوم بیشتر نموده است.

کاربر میهمان

دوست گرامی شما به عنوان کاربر میهمان در سایت سکان آکادمی حضور دارید لطفاً برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب خود شوید

پیشنهادات بیشتر سکان بلاگ برای شما

اگر login نکردی برامون ایمیلت رو بنویس: