App Development with Swift: کتابی تألیف‌شده توسط مهندسین اپل برای آموزش Swift

App Development with Swift: کتابی تألیف‌شده توسط مهندسین اپل برای آموزش Swift

App Development with Swift نام دوره‌ای آموزش است که توسط کارشناسان و مهندسین اپل تألیف شده و در قالب iBook نیز در اختیار علاقمندان به یادگیری زبان سوئیفت قرار گرفته است.

Tim Cook، مدیرعامل شرکت اپل، در ارتباط با لزوم تسهیل یادگیری اصول کدنویسی به علاقمندان گفته است:

امروزه ما شاهد تأثیر یادگیری کدنویسی در زندگی مردم و همچنین در اقتصاد آمریکا هستیم و در حال‌ حاضر هم صنعت نرم‌افزار یکی از بخش‌هایی هست که سریع‌ترین رشد رو در زمینهٔ‌ اشتغال‌زایی توی آمریکا داشته. از همین روی، تصمیم گرفتیم چیزی رو در اختیار دانشجویان و علاقمندان به کدنویسی قرار بدیم تا با استفاده از اون به یادگیری کدنویسی بپردازن. در این میان، کالج‌های محلی نقش به‌سزایی در تحقق رؤیاهای دانش‌آموزان بازی می‌کنن و ما امیدواریم که برگزاری این دوره‌ها درهای تازه‌ای رو به روی مردم باز کنه تا با هر پس‌زمینه و هر سطح دانشی که دارن،‌ بتونن به دنیای کدنویسی وارد شده و به آرزوهای خود برسن.

مهندسان و مربیان شرکت اپل سعی دارند تا با ارائهٔ این آموزش‌ها، زبان برنامه‌نویسی Swift را به یک زبان برنامه‌نویسی همگانی و پرطرفدار تبدیل کنند. همچنین Swift Playgrounds و Everyone Can Code که پیش از این ارائه شدند نیز حلقه‌هایی از همین زنجیره هستند (البته شرکت اپل برای دستیابی به این هدف، هنوز راه درازی را پیش‌رو دارد و در این راه باید از موانع بزرگی عبور نماید.)

لازم به ذکر است دورهٔ App Development with Swift از این نظر که منحصراً توسط شرکت اپل تألیف شده و به‌ صورت iBook منتشر شده است، منحصربه‌فرد است به طوری که ارائهٔ این برنامهٔ‌ آموزشی کتاب‌محور، کارایی آن‌ را برای استفاده در شیوهٔ آموزش و پرورش مرسوم بیشتر نموده است.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon