Andela: استارتاپی با حمایت مارک زاکربرگ برای گسترش برنامه‌نویسی در آفریقا

Andela: استارتاپی با حمایت مارک زاکربرگ برای گسترش برنامه‌نویسی در آفریقا

Andela استارتاپی آمریکایی است که در سال ۲۰۱۴ با هدف تربیت نسل بعدی دولوپرها در کشورهای محروم همچون آفریقا تأسیس شد و ۲ سال بعد (یعنی در سال ۲۰۱۶) بنیاد چان زاکربرگ (Chan-Zuckerberg Initiative) روی این استارتاپ سرمایه‌گذاری کرد. این استارتاپ توسعه‌دهندگان جوان نرم‌افزار را در آفریقا آموزش می‌دهد و هدف آن ایجاد نسل بعدی بنیان‌گذاران و مدیران ارشد حوزهٔ فناوری در ایالات متحدهٔ آمریکا است.

وقتی مارک زاکربرگ با اعلام اینکه قصد دارد ۹۹٪ از سهام فیسبوک خود را به خیریه بدهد و آن را صرف مسائلی مانند آموزش، درمان بیماری‌ها و متحد کردن دنیا کند، بسیار خبرساز شد و او با سرمایه‌گذاری روی استارتاپ Andela، به وعدهٔ خود عمل کرده و آقای زاکربرگ به همراه همسرش اولین گام‌های جدی خود در مسیر آموزش نسل بعدی دولوپرهای ایالات متحده را برداشته‌اند.

هدف Andela کشف استعدادهای جدید مهندسی نرم‌افزار از گوشه و کنار کشورهای آفریقایی است. این استارتاپ آموزش‌های لازم را به این استعدادهای جوان داده و آنها را به شرکت‌های بزرگ فناوری مانند مایکروسافت، فیسبوک و گوگل معرفی می‌کند.

Jeremy Johnson مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران استارتاپ Andela گفته است که استارتاپ او قصد دارد نسل بعدی بنیان‌گذاران و مدیران ارشد غول‌های فناوری را در آفریقا تربیت کند.

این استارتاپ که تمرکز اصلی‌اش آموزش می‌باشد، به سخت‌گیری و میزان بسیار پایین پذیرش مشهور است! در واقع، در طول سال‌های گذشته، Andela باتوجه به هزاران درخواستی که برای پذیرش دریافت کرده، صرفاً تعداد بسیار کمی را پذیرش کرده است. مارک زاکربرگ در این باره گفته است:

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که استعداد در آن به طور یکسان در میان مردم توزیع شده ولی شانس پرورش آن نه و مأموریت آندلا کوچک‌تر کردن این شکافه.

تا چند سال بعد، چیزی در حدود ۱/۴۰۰/۰۰۰ فرصت شغلی برای مهندسین نرم‌افزار در آمریکا وجود دارد اما این در حالی است که دانشگاه‌ها صرفاً قادر هستند تا ۴۰۰/۰۰۰ نیروی دولوپر تحویل بازار کار این کشور دهند! به عبارت دیگر، کشوری همچون ایالات متحده با کمبود ۱ میلیون کارشناس نرم‌افزار مواجه است و مراکزی آموزشی همچون Andela درصدد هستند تا این شکاف را به حداقل برسانند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon