Algojammer: ادیتوری مبتنی بر Learnable Programming جهت کدنویسی شهودی

Algojammer: ادیتوری مبتنی بر Learnable Programming جهت کدنویسی شهودی

Algojammer ادیتوری برای الگوریتم‌نویسی است که بر اساس ایدهٔ Learnable Programming طراحی شده است مبنی بر اینکه محیط‌های برنامه‌نویسی جدیدی باید خلق کرد که از آن طریق دولوپرها بتوانند به شکلی شهودی اقدام به کدنویسی کنند.

پنجرهٔ سمت چپ این ادیتور فضایی در اختیار دولوپر می‌گذارد تا الگوریتم مد نظر خود را پیاده‌سازی نماید و این در حالی است که به محض تغییر سورس‌کد، تغییرات در خروجی در معرض دید وی قرار می‌گیرند. در حقیقت، هدف اصلی Algojammer آن است تا امکانی را در اختیار برنامه‌نویسان قرار دهد تا بتوانند به صورت ویژوال (شهودی) عملکرد کدهای خود را ببینند. پنجرهٔ سمت راست هم تایم‌لاینی است که خروجی‌ها در آن نمایش داده می‌شوند که در آن هم گام با یک علامت مربع کوچک نمایش داده می‌شود.

همچنین لازم به یاد‌آوری است که یکی دیگر از پروژه‌هایی که الهام‌بخش Algojammer بوده است Light Table نام دارد که جهت کسب‌ اطلاعات بیشتر، می‌توانید به مقالهٔ Light Table: ادیتوری اپن‌سورس با قابلیت‌های منحصربه‌فرد مراجعه نمایید. در واقع، Light Table ادیتوری اپن‌سورس است که با استفاده از آن خیلی سریع می‌توانید فیدبک و خروجی کدهای خود را مشاهده کنید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon