Ads Data Hub: راه‌کار گوگل برای ارزیابی عملکرد کمپین‌های تبلیغاتی اینترنتی

Ads Data Hub: راه‌کار گوگل برای ارزیابی عملکرد کمپین‌های تبلیغاتی اینترنتی

به‌ عنوان شرکتی که تقریباً تمام درآمد و سود مالی خود را از تبلیغات اینترنتی کسب می‌نماید، گوگل دستاوردهای بسیاری از راه کمک کردن به کسب‌و‌کارهای گوناگون به‌ منظور افزایش کیفیت عملکرد و بازخورد کمپین‌های بازاریابی اینترنتی با بهره‌مندی از امکانات تبلیغاتی آنلاین خود داشته است. 

Ads Data Hub سرویسی است که بر پایهٔ زیرساخت کلود گوگل بوده و با سرویس BigQuery به‌ صورت یکپارچه درآمده تا با استفاده از آن، سفارش‌دهندگان تبلیغات بتوانند به ارزیابی نتایج کمپین تبلیغاتی خود بر پایهٔ اطلاعات دقیق ثبت شده از جزئیات رفتار کاربران، به‌ ویژه کاربران موبایل، در تعامل با کمپین‌های تبلیغاتی خود بپردازند. به گفتهٔ Geoff Samek, از مدیران محصول ارشد شرکت گوگل:

با استفاده از این سرویس، سفارش‌دهندگان تبلیغات می‌تونن به میزان تأثیرگذاری کمپین تبلیغاتی خود حتی با توجه به نوع و ابعاد صفحهٔ نمایش مخاطب پی‌ببرن. تا الان، موبایل‌ها تغییرات اساسی بر زندگی ما داشتن و امروزه با دیوایس‌هایی که به‌ سادگی در دستامون قرار می‌گیرن، افراد می‌تونن به جستجو، خرید و یا تماشای فیلم بپردازن و دیگه نمی‌شه نقش اون‌ها رو نادیده گرفت.

Ads Data Hub با توجه به سوابق رفتاری کاربر در دیوایس‌های گوناگون، جستجوهای انجام شده و اطلاعات پایه‌ای نظیر سن، جنسیت و موقعیت جغرافیایی، این امکان را برای بازاریابان فراهم می‌کند تا بتوانند به‌ طور دقیق جامعهٔ مشتریان خود را مشخص نمایند و در زمان مناسب به ارائهٔ پیشنهادهای مفید به آن‌ها بپردازند. همچنین دسترسی به اطلاعاتی سودمند از دیتابیس‌های بازاریابی و سیستم‌های مدیریت رفتار مشتریان، از اولین مرحلهٔ برخورد کاربر با محتوای تبلیغاتی تا آخرین مرحله و انجام خرید، می‌تواند افزایش کیفیت تبلیغات و رضایت خریدار را در پی داشته باشد.

تعداد رو به افزایش کاربران ناراضی از کمپین‌های تبلیغاتی به‌ دلیل نبود ابزارهایی مفید برای ارزیابی عملکرد و عدم شفافیت در روش‌های مورد استفاده برای سنجش بازخورد کاربران از این کمپین‌ها، امروزه به موضوعی مهم برای گوگل و سایر شرکت‌های بزرگ اینترتی مثل فیسبوک تبدیل شده است که به نظر می‌رسد با عرضهٔ سرویس‌هایی از این دست، این میزان نارضایتی به حداقل برسد.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon