رویکرد جزء به کل در یادگیری برنامه نویس

بعضی از افراد پیشنهاد می کنند که هنگامی که علاقه مند به برنامه نویسی شدید بلافاصله باید وارد عمل شده و با استفاده از زبان برنامه نویسی مد نظر خود، آن ایده را به واقعیت تبدیل کنید. در طرف دیگر پیشنهاد می شود که از یک رویکرد جزء به کل استفاده کرده، ابتدا مفاهیم اصلی برنامه نویسی را یاد گرفته و گام به گام و با گذشت زمان شروع به ساختن برنامه یا اپلیکیشن مد نظر نمایید. Semmy Purewal یک برنامه نویس در Netflix که سابقا یک مدرس برنامه نویسی بوده، درباره ی تفاوت بین این دو روش دیدگاهی دارد که در این مقاله قصد داریم مورد بررسی قرار دهیم. با سکان آکادمی همراه باشید.

روش جزء به کل حاکی از آن است که بهتر است یادگیرنده با یک اپلیکیشن یا فریم ورک سطح متوسط کار کند تا تشویق شود که اطلاعات خود را بین بخش های مختلف برنامه تقسیم کند. تعداد زیادی از کتابها و منابع آنلاین هستند که کاملا از یک روش جزء به کل در منابع خود استفاده می کنند که اغلب آموزش خود را با معرفی متغیرها و دستورات شرطی و ... آغاز می کنند. رویکرد جزء به کل از مباحث پایه ای برنامه نویسی شروع می کند و سپس آهسته آهسته اطلاعات شما را تکمیل می کند.

این روش، در مقابل روش کل به جزء، این امکان را برای کاربر ایجاد می کند تا چیزهایی که نامفهوم باشند را برای شما به حداقل برساند. این برنامه نویس به همه تازه کارها پیشنهاد می کند تا از روش جزء به کل در یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید استفاده کنند، چرا که شما را از پایه قوی بالا می آورد. بعد از یادگیری کامل مقدمات برای شما راحت تر و طبیعی تر خواهد بود تا نسبت به ساختن نرم افزارهای پیچیده تر اقدام نمایید.

برای روشن تر شدن این مسئله می توان نوشتن یک رمان را مد نظر قرار داد. به طور مثال اگر شما بخواهید یک رمان به زبان آلمانی بنویسید، ابتدا می بایست با الفبا و دستور زبان آلمانی آشنا شده و پس از تقویت خود از بعد دامنه لغات و سایر مسائل مربوطه خواهید توانست شروع به نوشتن رمان کنید.

0از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)