جسیکا آلبا: از هنرپیشگی تا راه اندازی استارت آپ

چیزی در حدود ماه ژانویه سال ۲۰۱۲ جسیکا آلبا، هنرپیشه و مدل موفق هالیوودی، با همکاری کریس گاویرگان شرکتی را تحت عنوان Honest در لس آنجلس آمریکا تاسیس کردند که تمرکز آن بر عرضه محصولات ارگانیک برای مادر و کودک بود. بنا به گزارشات، ایده اولیه این فروشگاه آنلاین زمانی به ذهن جسیکا رسید که اولین دختر بچه این هنرپیشه زیبا ۵ سال پیش به دنیا آمد. زمانی که او می‌خواست محصولاتی همچون پوشک برای دخترش تهیه کند، با این واقعیت مواجه شد که یافتن محصولات که مواد غیر ارگانیک نداشته باشند کار دشواری است. به همین خاطر، دغدغه خود را با کریستوفر گاویگان، نویسنده کتاب بچه سالم دنیای سالم، در میان گذاشت. در نتیجه، این دو شرکتی تحت عنوان Honest را به راه انداختند که به عرضه محصولاتی می‌پردازد که خود این دو فرد تمایل دارند برای بچه هایشان استفاده کنند.

چندی بعد آقای برایان لی هم که یک متخصص کسب و کار آنلاین است به ایشان پیوست که سمت مدیرعاملی را تقبل کرد. این فروشگاه آنلاین به آدرس honest.com با عرضه محصولات متنوعی همچون پوشک، مواد پاک کننده، لوسیون، مواد شوینده و … کار خود را آغاز کرد. آنچه جالب توجه است این است که کلیه این محصولات از مواد طبیعی، غیر آلاینده و ارگانیک ساخته می شوند. بخشی از درآمد این شرکت هم به بچه‌ها و خانواده‌های نیازمند اختصاص یافته به طوری که تاکنون توانسته اند به ۳۰ هزار خانوار تجهیزات نگهداری کودک عرضه کنند. در ارتباط با سیاست قیمت گذاری هم بایستی گفت که این شرکت در نظر دارد تا با پایین آوردن قیمت تمام شده محصولات، این امکان را برای اکثر خانوارها بوجود آورد تا بتوانند بدون آنکه متحمل فشار زیادی شوند از محصولات Honest استفاده کنند. برای اساس آمار و ارقام رسمی، گفته می‌شود که ارزش این شرکت به چیزی در حدود ۱ میلیارد دلار آمریکا رسیده است که همین مسأله حاکی از آن است که این استارت آپ با استقبال عمومی خوبی مواجه شده است.

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)