عرضه ی ابزاری اپن سورس توسط مایکروسافت که لغات را مانند انسان تشخیص می دهد

مایکروسافت از ابزاری با نام CNTK استفاده کرده و دست به ساخت سیستمی زده که کلمات داخل مکالمه را درست مانند انسان ها تشخیص می دهد اما در بروزرسانی اخیر، نام آن به Microsoft Cognitive Toolkit تغییر کرده است. ابزار آپدیت شده می تواند به عنوان یک لایبرری در API های ++C و Python به کار رود و همچنین پشتیبانی آن برای گرافیک هایی با معماری Pascal شرکت Nvidia نیز بهبود یافته است. مایکروسافت قدرت سیستم تشخیص گفتار جدیدش که می تواند به اندازه انسان کارایی داشته باشد را به رخ سایر رقبا می کشد! چرا که این سیستم نرخ خطای واژه (WER) ای به اندازه 5.9 درصد دارد که مقدار بسیار کمی است. Microsoft Cognitive Toolkit که قبلا با نام CNTK toolkit شناخته می شد، توسط محققان مایکروسافت برای استفاده شخصی ساخته شده بود به طوری که آن ها این سیستم را برای تشخیص گفتار و تصاویر ایجاد کردند اما مزایای این ابزار باعث شده تا کار خود را به بیش از تشخیص تصاویر و گفتار بکشاند. برای آشنایی بیشتر با این ابزار، با سکان آکادمی همراه باشید.

این سیستم تشخیص از طریق شبکه های عصبی به محققان کمک می کند تا به ایجاد سیستم یادگیری ماشین خود بپردازند به طوری که برای کار روی کامپیوترهایی با پردازنده و گرافیک معمولی پاسخگو باشد. دیتاست هایی در اندازه های مختلف می توانند به کمک Microsoft Cognitive Toolkit روی یک ماشین یا گروهی از کامپیوترها در یک دیتا سنتر پردازش شوند. این ابزار به بهبود عملکرد بر مبنای معماری Pascal که در کارت گرافیک های Nvidia DGX-1 موجود است می پردازد.

علاوه بر این، ابزار آپدیت شده می تواند به عنوان لایبرری در API های سی پلاس پلاس و پایتون به کار رود و همچنین سیستم های یادگیری ماشینی را به تحقیقات یادگیری تقویتی مجهز می کند که آنها را آماده می کند تا وظیفه خاصی را به روش آزمون و خطا انجام دهند، در نتیجه به این عوامل دارای هوش مصنوعی اجازه می دهد تا تصمیمات پیچیده بگیرند.

شرکتی آلمانی به نام Liebherr سعی کرده تا با نصب دوربین در یخچال هایش از Microsoft Cognitive Toolkit استفاده کند. این دوربین ها می توانند مواد غذایی حاضر در یخچال را بیابند و به طور اتوماتیک از آن ها فهرست تهیه کنند سپس برنامه غذایی و برنامه خرید را طبق مشاهدات مواد غذایی گوشزد خواهد کرد.

Microsoft Cognitive Toolkit توسط تیم Bing مورد استفاده قرار گرفت تا متون را در پرس و جوهای اینترنتی تشخیص دهد. به عنوان مثال وقتی کاربر تایپ می کند: «چگونه یک کیک سیب درست کنیم؟» موتور جستجوی بینگ باید قادر باشد تشخیص دهد که جستجو برای «طرز تهیه» انجام شده است، اگرچه عبارت «طرز تهیه» در پرس و جو وجود ندارد!

آخرین ابزار اپن سورس مایکروسافت قصد رقابت با سایر محصولا موجود نظیر TendorFlow گوگل را دارد. این ابزار به سیستم ها اجازه می دهد تا مقیاس پذیر باشند و زمان یادگیری را نیز کاهش می دهد. نسخه بتای Microsoft Cognitive Toolkit در Github موجود است.

Microsoft Releases Open Source Toolkit That Understands Words Just Like Humans

0


مرتضی صمدی

فارغ‌التحصیل رشتهٔ نرم‌افزارم و موفق شدم تا‌به‌حال چندتا پروژهٔ نصفه‌و‌نیمه رو ناموفق رها کنم! جستجوگر خوبی هستم، طوری که تا‌به‌حال مشخصات بیشتر سخت‌افزارهای جدید مثلا اسمارتفون‌ها، کنسول‌ها و لپ‌تاپ‌ها رو میدونم؛ اطلاعات سیستم‌عامل‌های جدید مثل لینوکس، ویندوز و مک رو می‌خونم و امتحان می‌کنم، البته اگه بتونم. بازی‌های جدید رو میشناسم ولی بازی نمیکنم (چراش رو نمیدونم) و عاشق اینم که یک بار اتومبیل‌های قدیمی مثل فورد ماستنگ یا کامارو اس‌اس رو برونم.


  • ervin در تاریخ: 1395/08/13

    واقعا بخش وبلاگ بهترین بخش سکان هست و من هر روز فقط به خاطر همین بخش بهش سر میزنم حیف که یه خورده کم کاری میشه توش

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)