گوگل آزاد: سایتی به منظور دسترسی آسان به منابع اصلی اندروید

گوگل آزاد: سایتی به منظور دسترسی آسان به منابع اصلی اندروید

توسعه دهندگان اندروید که به روش Native کدنویسی می‌کنند همواره با این چالش رو به رو هستند که نمی‌توانند به سادگی به منابع آموزشی، ای پی آی ها، نرم‌افزار اندروید استودیو و … که توسط گوگل عرضه می‌شوند دسترسی پیدا کنند. در همین راستا، گروهی با انگیزه از جوانان ایرانی سایت «گوگل آزاد» را راه اندازی کرده‌اند که در یک کلام، یک سایت ایرانی است که تحریم های گوگل علیه ایران را دور زده و شما به کمک این سایت می توانید به منابع اصلی اندروید دسترسی داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با این سایت، با سکان آکادمی همراه باشید.

اولین کسی باشید که به این سؤال پاسخ می‌دهید

برای کدنویسی اپ های اندرویدی، پیش از هرچیز نیاز به IDE یی تحت عنوان Android Studio داریم که با استفاده از لینک دانلود اندروید استودیو در سایت گوگل آزاد، توسعه دهندگان به سادگی قادر خواهند بود تا بسته به نوع سیستم عامل خود، نسخه ی سازگار را بدون هیچ گونه تحریمی دانلود نمایند. اگر تاکنون به هر روشی اندروید استودیو را نصب کرده و نیاز به مستندات اصلی سیستم عامل محبوب اندروید دارید، سایت گوگل آزاد دسترسی به مستندات API های اندروید را نیز در اختیار شما گذاشته است. این ۲ مورد صرفاً بخشی از قابلیت‌های این سایت است به طوری که توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرویس های دیگر، به خود سایت گوگل آزاد مراجعه نمایید.

آنچه مسلم است این که گوگل آزاد اهداف بزرگی در سر دارد تا جایی که هدف مدیران این سایت در آینده یی نه چندان دور، اضافه کردن تمامی سایت هایی است که ایران را تحریم کرده اند و کاربران ایرانی توانایی دسترسی به محتوای آن ها را ندارند.

نظر شما چیست؟ آیا سایت گوگل آزاد می‌تواند به ترویج اپ های اندروید و بالا رفتن سطح کار توسعه دهندگان اندرویدی ایرانی کمکی نماید؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.