اوبونتو 17.04 Zesty Zapus: نام توزیع بعدی Ubuntu از نوعی موش جذاب الهام گرفته شده است!

بعد از عرضه آخرین نسخه از اوبونتو یعنی 16.10 Yakkety Yak، بنیانگذار شرکت کانونیکال، Mark Shuttleworth نام توزیع بعدی اوبونتو را اعلام کرد. اوبونتو 17.04 با نام Zesty Zapus (موش بامزه) شناخته خواهد شد که از نوعی موش که در آمریکای شمالی یافت می شود، الهام گرفته شده است. برای آگاهی از جزئیات این خبر، با سکان آکادمی همراه باشید.

مدت زمانی است که از ورود Yakkety Yak به دنیای لینوکس می گذرد و افراد زیادی همچنان سرگرم نصب و شناخت بهترین ویژگی های اوبونتو 16.10 هستند. اما Mark Shuttleworth موسس کانونیکال منتظر نماند و اخیرا طی مطلبی در یک وبلاگ، نام نسخه بعدی توزیع محبوب اوبونتو یعنی نسخه 17.04 را اعلام نمود:

با توجه به این که به آخرین حرف الفبا رسیده ایم، قصد دارم از همه ی افرادی که باعث ایجاد این سرگرمی شدند تشکر کنم. احساسات، تمرکز و درک شما و گاهی اوقات هم اختلاف های تند و تیزتان در مجموع، بخشی از بدنه ی این تشکیلات بودن را مایه ی افتخار کرده است.

Shuttleworth برای نامگذاری توزیع بعدی اوبونتو به نام یک حیوان و با حرف آغازین Z، به جستجو در آمریکای شمالی پرداخت؛ بنیانگذار کانونیکال، موش جهنده ای به نام Zapus را نماینده شایسته ای برای این کار یافت. بنابراین نام نسخه بعدی Zesty Zapus خواهد بود. اوبونتو 17.04 Zesty Zapus آوریل 2017 عرضه می شود و تا ژانویه 2018 پشتیبانی خواهد شد.

برای بازی با این موش ساخته کانونیکال باید تا آوریل 2017 منتظر بمانید. مسئله مهم این است که نام نسخه بعد از آن چه خواهد بود؟ نظر شما چیست؟

Ubuntu 17.04 Zesty Zapus: Next Ubuntu Release Is Named After A Cute Mouse

0


مرتضی صمدی

فارغ‌التحصیل رشتهٔ نرم‌افزارم و موفق شدم تا‌به‌حال چندتا پروژهٔ نصفه‌و‌نیمه رو ناموفق رها کنم! جستجوگر خوبی هستم، طوری که تا‌به‌حال مشخصات بیشتر سخت‌افزارهای جدید مثلا اسمارتفون‌ها، کنسول‌ها و لپ‌تاپ‌ها رو میدونم؛ اطلاعات سیستم‌عامل‌های جدید مثل لینوکس، ویندوز و مک رو می‌خونم و امتحان می‌کنم، البته اگه بتونم. بازی‌های جدید رو میشناسم ولی بازی نمیکنم (چراش رو نمیدونم) و عاشق اینم که یک بار اتومبیل‌های قدیمی مثل فورد ماستنگ یا کامارو اس‌اس رو برونم.


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)